Zobacz reality show bez scenariusza – „Silni i sprawni: Starcie stu” na Netfliksie

Co decyduje o idealnej sylwetce? Według uczestników popularnego koreańskiego programu survivalowego „Silni i sprawni: Starcie stu” najlepiej być szczupłym i umięśnionym.

„Silni i sprawni: Starcie stu” reality show Netflix (2023)

Jeśli chodzi o idealne ciało, Woo Jin-yong jest dowodem na to, że większe niekoniecznie znaczy lepsze. Szczupły zawodnik CrossFitu i snowboardzista pokonał 99 innych uczestników survivalowego programu Netflix Silni i sprawni: Starcie stu (tyt. oryg. Pijikeol: 100, 피지컬: 100, ang. Physical: 100) i wygrał 300 milionów wonów (243 188 USD), realizując serię wyczerpujących zadań, zwłaszcza wygrywając morderczy wyścig na bieżni, w którym 37-latek przebiegł ponad 20 okrążeń.

Zobacz też: Netflix tworzy prawdziwą rywalizację „Squid Game: The Challenge”

W popularnym koreańskim reality show setka sportowców w świetnej formie fizycznej, w tym reprezentujących kraj gimnastyków, kulturystów i zawodników MMA, wisiała na drążkach, podnosiła głazy i holowała dwutonowe statki, rywalizując o tytuł zawodnika o idealnej sylwetce.

Silni i sprawni: Starcie stu to pierwszy program bez scenariusza, który zajął najwyższe miejsce na liście nieanglojęzycznych seriali Netflix i przez ostatni miesiąc utrzymywał się w rankingu Top 10. W tym tygodniu, z 45,4 mln godzin oglądania, nadal jest najpopularniejszym serialem nieanglojęzycznym i szybko pnie się w górę, aby stać się drugim najczęściej oglądanym programem w naszym serwisie.

Misja: znaleźć idealną sylwetkę

Co definiuje idealną sylwetkę? Producent Jang Ho Gi próbuje odpowiedzieć na to pytanie od czasu, gdy przypadkiem trafił w centrum fitness na plakat „Najlepsze ciało miesiąca” prezentujący sportowców o różnych typach ciała, różnych posturach i uprawiających różne dyscypliny.

Snowboardzista Woo Jin-yong został zwycięzcą survivalowego reality show „Silni i sprawni: Starcie stu”
Snowboardzista Woo Jin-yong został zwycięzcą survivalowego reality show „Silni i sprawni: Starcie stu”

Zwycięzcą konkursu został ktoś inny niż jego faworyt, więc zaczął się zastanawiać, czym jest najlepsze ciało? Jak można porównać różne ciała? Czy istnieje jeden akceptowany przez wszystkich standard?

Szukając odpowiedzi na te pytania, postanowił opracować serię zadań, które wystawią na próbę wyznaczniki sprawności fizycznej: siłę mięśni, zmysł równowagi, wytrzymałość, zwinność i siłę woli.

Physical: 100 – „Silni i sprawni: Starcie stu” reality show Netflix (2023)

Na potrzeby programu zbudowano olbrzymi plan, na którym znalazły się m.in. dwa boiska do piłki nożnej, a do ekipy zwerbowano popularnych filmowców, takich jak dyrektor artystyczny Yoo Jae-heon (Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu, światowa trasa koncertowa zespołu BTS), dyrektor muzyczny Kim Seong-su („Squid Game”) i kostiumografka Choi Se-yeon („Parasite”, „Okja”). W każdym odcinku widzów czekały nieoczekiwane zwroty akcji.

Znaczenie ludzkiego ciała

Jang wierzy, że ludzkie ciało jest odzwierciedleniem historii ludzkości. Skupiając się wyłącznie na sylwetce, program „Silni i sprawni: Starcie stu” opowiada historię każdego uczestnika, niezależnie od jego wieku, zawodu czy narodowości.

Producent zrezygnował nawet z gospodarzy, którzy zwykle prowadzą programy bez scenariusza, aby widzowie mogli skupić się na zawodnikach, ich ciałach i ich reakcjach, gdy wykonywali trudne zadania.

Okrągła arena — jedna z najważniejszych lokacji na planie — została zaprojektowana na podstawie starożytnego rzymskiego Panteonu, którego nazwa to złożenie słów „pan” (w języku greckim „wszystko”) i „theon” („bóg”), aby podkreślić przesłanie, że „każde ciało jest inne, a wszystkie są piękne”.

Program „Silni i sprawni: Starcie stu” nie tylko dostarcza widzom rozrywki, ale także inspiruje ich do zakwestionowania wyobrażeń o idealnej sylwetce. – Nasz program skłania do zastanowienia się nad swoim ciałem i nad tym, co można zrobić, aby je poprawić – mówi Jang. – Nie chodzi tylko o siłę fizyczną, ale także o hart ducha i siłę woli, które pozwalają przekraczać własne granice.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska