iPhone 15 Pro na pierwszych projektach CAD

Pierwsze rendery CAD iPhone’a 15 Pro wskazują na nowe zmiany w projekcie i aparaty fotograficzne smartfona.

Rendery CAD iPhone 15 Pro (po prawej) w porównaniu z iPhone'em 14 (po lewej)
Rendery CAD iPhone 15 Pro (po prawej) w porównaniu z iPhone’em 14 (po lewej) | fot. 9TO5Mac | fot. 9TO5Mac

Słyszeliśmy wiele plotek na temat projektu iPhone’a 15 Pro, a teraz wiarygodne źródło udostępniło rendery przedstawiające wprowadzone zmiany. Rendery zostały wykonane przez projektanta Iana Zelbo i są oparte na modelach CAD uzyskanych z przecieków uzyskanych przez redaktora serwisu 9to5Mac Maxa Weinbacha. Apple przekazuje takie modele CAD azjatyckim fabrykom, aby wcześniej mogły zaprojektować i przygotowywać obudowy do telefonów. Źródłem jest rzekomo „fabryka spoza Chin, która najwyraźniej jako pierwsza otrzymała te pliki”.

Może Cię zainteresować też: iPhone 15 Ultra jak starszy brat Apple Watch Ultra

Plotki wskazywały, że iPhone 15 Pro będzie miał mniej pudełkowatą konstrukcję niż jego poprzednik i może mieć zakrzywione krawędzie. Rendery są zgodne z tymi doniesieniami i prezentują telefon z lekko zakrzywioną ramką, a szkło wydaje się lekko zakrzywione wokół krawędzi, aby uzyskać bardziej płynne przejście do ramki.

Mimo że kwadratowa konstrukcja iPhone’a 14 Pro wygląda elegancko, niektórzy ludzie uważają, że trzymanie telefonu jest niewygodne ze względu na ostre krawędzie. iPhone 15 Pro może być stosunkowo bardziej zakrzywiony.

Kolejną ważną zmianą jest to, że iPhone 15 Pro wydaje się mieć większą wyspę z tylnymi aparatami. Oznacza to, że telefon zostanie wyposażony w nowe czujniki i obiektywy. iPhone 14 Pro to jeden z najlepszych telefonów z aparatem, a nowy sprzęt może pomóc iPhone’owi utrzymać swoje miejsce w czołówce.

Rendery CAD iPhone 15 Pro – widok z dołu (USB-C i wyspa aparatów)
Rendery CAD iPhone 15 Pro – widok z dołu (USB-C i wyspa aparatów) | fot. 9TO5Mac

Telefon ma port USB-C zamiast portu Lightning, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w iPhone’ach. To dlatego, że europejskie organy regulacyjne wymagają, aby nowe telefony miały złącze USB-C, a Apple nie ma innego wyjścia, jak tylko przestrzegać prawa i dostosować do nich swój sprzęt.

Wygląda również na to, że telefon ma pojemnościowe przyciski regulacji głośności i przełącznik wyciszania, co ponownie jest zgodne z plotkami, które mówiły, że telefon porzuci fizyczne klawisze dla przycisków półprzewodnikowych.

Rendery CAD iPhone 15 Pro – widok z tyłu
Rendery CAD iPhone 15 Pro – widok z tyłu | fot. 9TO5Mac

Telefon ma podobno mniejsze wymiary niż jego poprzednik, a ramka wyświetlacza się skurczyła. Tak więc, mimo że ekran nadal będzie miał 6,1 cala, powierzchnia ekranu prawdopodobnie się powiększy.

Zobacz też: Ta koncepcja systemu iPadOS 15 zawiera funkcje, na które czekamy!

Nie są to drastyczne zmiany, ale jest wiele drobnych poprawek, które mogą zmienić ogólne odczucia i estetykę urządzenia. Do premiery serii telefonów iPhone 15 jest jeszcze daleko, ale jeśli obudowy zostały zatwierdzone, aby rozpocząć produkcję, można bezpiecznie założyć, że ostateczny projekt został już zamknięty. Oczywiście wewnętrzne specyfikacje, takie jak procesor i pamięć RAM, w ogóle się nie pojawią w tych plikach.

Rendery CAD iPhone 15 Pro (źródło: 9TO5Mac)

Pełna produkcja iPhone’a 15 rozpocznie się jednak dopiero latem. A premiera prawdopodobnie nastąpi we wrześniu 2023 roku

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | PhoneArena