iPhone 15 Ultra jak starszy brat Apple Watch Ultra

Zdjęcia koncepcyjne pokazują, jak mógłby wyglądać iPhone 15 Ultra z elementami stylistycznymi wziętymi z zegarka Apple Watch Ultra.

Nieoficjalna koncepcja iPhone'a 15 Ultra
Nieoficjalna koncepcja iPhone’a 15 Ultra | fot. Jonas Daehnert

Grafik Jonas Daehnert wykorzystał design smartwatcha Apple Watch Ultra jako inspirację do swoich zdjęć koncepcyjnych iPhone’a 15 Ultra. Mówi się, że Apple planuje wydać iPhone’a 15 Ultra na koniec tego roku. Urządzenia miałoby tytanową obudowę, aby odróżnić go od poprzednich modeli Pro i Pro Max. Obrazy koncepcyjne przedstawiają teraz, jak mógłby wyglądać flagowy iPhone 15 Ultra nowej generacji, gdyby miał tę samą linię stylistyczną co Apple Watch Ultra.

Zobacz też: Ta koncepcja systemu iPadOS 15 zawiera funkcje, na które czekamy!

Od miesięcy krążą plotki, że Apple zastąpi „Pro Max” markowym iPhone’em „Ultra”, a firma wprowadziła w zeszłym roku zegarek Apple Watch Ultra, a nie Watch Pro. Podobno iPhone 15 Ultra pojawi się z innowacyjnymi przyciskami, tytanową obudową i peryskopowym teleobiektywem, pierwszym dla iPhone’a.

Chociaż pojawiło się wiele plotek i przecieków na temat funkcji iPhone’a 15 Ultra, niewiele wiadomo na temat jego konstrukcji i tego, jak będzie się różnił od Pro lub Pro Max – jeśli w ogóle Apple zdecyduje się na wprowadzenie zmian w projekcie.

W międzyczasie Jonas Daehnert udostępnił nieoficjalne obrazy tego, jak iPhone 15 Ultra mógłby wyglądać, gdyby Apple ujednolicił swoją ofertę Ultra. W związku z tym Daehnert wyobraził sobie iPhone’a 15 Ultra jako smartfon o grubości 12 mm ze stosunkowo cienką obudową aparatu. Obrazy koncepcyjne obejmują również zeszłoroczną dynamiczną wyspę (Dynamic Island), która ostatecznie ma ustąpić miejsca wszystkim kamerom podpanelowym.

Ponadto obrazy koncepcyjne nadają iPhone’owi 15 Ultra ten sam profil, który posiada jego odpowiednik smartwatcha, z podniesioną ramką. Daehnert dodał nawet pomarańczowe akcenty i czwarty przycisk sprzętowy, choć jest mało prawdopodobne, aby ten ostatni element pojawił się w iPhonie.

Bardziej prawdopodobne jest jednak, że będzie miał port USB-C, w który mają być wyposażone już wszystkie przyszłe ma iPhone’y.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: @PhoneDesigner | NotebookCheck