Ta koncepcja systemu iPadOS 15 zawiera funkcje, na które czekamy!

Użytkownicy iPadów byliby zadowoleni, gdyby wszystkie proponowane w tej koncepcji funkcje znalazły się w finalnym systemie iPadOS 15 firmy Apple.

iPadOS 15 - koncepcja systemu

Dwóch artystów koncepcyjnych chciałoby, aby Apple wprowadziło radykalne ulepszenia do systemu iPadOS 15. Oddzielnie stworzyli filmy ze szczegółowymi sugestiami, w jaki sposób iPad może stać się bardziej użytecznym urządzeniem z aktualizacją systemu operacyjnego, której spodziewamy się jest jesieni. Obaj zgadzają się, że iPad powinien uzyskać lepsze wsparcie dla zewnętrznych ekranów – chociaż wymyślili różne sposoby implementacji tej funkcji.

Koncepcja iPadOS 15 z ulepszonym ekranem głównym, plikami i nie tylko

Artysta koncepcyjny Hacker 34 zaproponował listę zmian dla iPadOS 15, zaczynając od ruchomych widżetów ekranu głównego i możliwości zapisywania par Split View. Chcieliby również, aby Apple uczyniło Centrum sterowania mniej natarczywym. Ponadto proponują ulepszenia aplikacji Pliki i nową aplikację Schowek do przenoszenia treści między aplikacjami.

Ale większość sugestii dotyczy ekranów zewnętrznych. Najwyraźniej chcą, aby na iPadzie z systemem iPadOS 15 można było uruchamiać aplikacje na drugim ekranie, niezależnie od tego, co jest wyświetlane na ekranie tabletu. Nowa aplikacja AirDesktop zmieniłaby część ekranu iPada w podkładkę pod mysz i klawiaturę dla drugiego ekranu bez obsługi dotykowej.

Koncepcja obejmuje również profesjonalne aplikacje na iPada, takie jak Xcode, Final Cut Pro i Logic Pro.

Obejrzyj koncepcję wideo od The Hacker 34, aby lepiej poznać proponowane funkcje:

Koncepcja iPadOS 15 z dwoma sposobami obsługi zewnętrznych ekranów

W międzyczasie artysta koncepcyjny Fjordstrøm przewidział również ulepszoną obsługę monitora zewnętrznego w iPadOS 15. Wymyślili dwie opcje, z których obie zostały zawarte na jednym filmie koncepcyjnym.

  • Pierwsza jest najprostsza. Sugeruje zezwolenie użytkownikom iPada na przeniesienie aplikacji z ekranu tabletu na zewnętrzny, pozostawiając wyświetlacz iPada do uruchamiania innych aplikacji. Aplikacja pozostałaby na pełnym ekranie.
  • Druga opcja jest bardziej podobna do Maca. Wiele aplikacji mogłoby zostać przeniesionych na drugi ekran, gdzie działałyby w ruchomych oknach wielkości iPada.

Więcej informacji znajdziesz w filmie koncepcyjnym iPada 15 firmy Fjordstrøm:

Powód do optymizmu

Niedawno zaprezentowany iPad Pro 2021 jest wyposażony w procesor Apple M1, ten sam układ, który jest używany w najnowszych laptopach i komputerach stacjonarnych Mac. Zawiera również obsługę Thunderbolt i co najmniej 8 GB pamięci RAM. Są to znaczące ulepszenia sprzętu, ale wymagają one lepszego oprogramowania, aby użytkownicy mogli z nich w pełni korzystać.

Modernizacja procesora skłoniła wielu do myślenia – lub mają nadzieję – że iPadOS 15 będzie przełomowym wydaniem. Ponadto John Ternus, wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętu powiedział niedawno: „Staramy się stworzyć najlepszego iPada, jakiego możemy zrobić”.

Wszystkiego z pewnością dowiemy się 7 czerwca 2021 roku, kiedy rozpocznie się konferencja WWDC 2021. To tradycyjne wydarzenie, podczas którego Apple ogłasza duże aktualizacje swoich systemów operacyjnych. Wydanie ma nastąpić kilka miesięcy później.

źródło: Cult of Mac