iOS 16.4 ponownie wprowadza nową architekturę HomeKit

Pod systemem iOS 16.4 w wersji beta pojawiła się nowa architektura HomeKit, która została wycofana z powodu wielu problemów.

Możliwa konwersja architektury bazowej aplikacji Dom firmy Apple pod iOS 16.2

Kiedy ogłoszono iOS 16, Apple wspomniał, że wprowadzi nową architekturę aplikacji Dom (Home), aby poprawić wrażenia z korzystania z akcesoriów HomeKit. Ta funkcja została oficjalnie wydana wraz z iOS 16.2, ale Apple szybko ją usunęło z systemu po wielu doniesieniach użytkowników, że nowa architektura bazowa powoduje problemy ze zgodnością z akcesoriami dla inteligentnego domu. Teraz poprawiona architektura bazowa powraca wraz z pierwszą wersją beta systemu iOS 16.4.

Jak zauważyli programiści, którzy zainstalowali już wersję beta systemu iOS 16.4, która została wydana w czwartek, aplikacja Dom ponownie zachęca użytkowników do aktualizacji do nowej architektury bazowej. Według Apple’a nowa architektura sprawia, że korzystanie z akcesoriów HomeKit jest bardziej wydajne i niezawodne.

Tak jak poprzednio, aktualizacja jest opcjonalna i wiąże się z nią szereg ograniczeń. Na przykład wszystkie urządzenia Apple zarejestrowane na Twoim koncie iCloud muszą mieć najnowszą wersję systemu operacyjnego. Kiedy ta opcja została po raz pierwszy udostępniona pod systemem iOS 16.2, użytkownicy zgłosili, że ich urządzenia HomeKit utknęły w stanie „aktualizacja” lub „konfiguracja”.

W niektórych bardziej ekstremalnych przypadkach akcesoria po prostu znikały z aplikacji Dom. W tamtym czasie Apple powiedziało, że jest świadome problemu i że poprawka będzie dostępna wkrótce. „W międzyczasie tymczasowo usunęliśmy opcję aktualizacji do nowej architektury domowej” – dodała firma.

Konwersja Apple HomeKit

Biorąc pod uwagę, że iOS 16.4 jest nadal oprogramowaniem w wersji beta, nie możemy z całą pewnością stwierdzić, że nowa architektura bazowa aplikacji Dom zostanie udostępniona użytkownikom wraz z oficjalnym wydaniem aktualizacji oprogramowania. Radzimy programistom korzystającym z najnowszej wersji beta systemu iOS, aby poczekali nieco dłużej z aktualizacją do nowej architektury aplikacji Dom.

Więcej o iOS 16.4

iOS 16.4 zawiera również możliwość włączenia powiadomień push dla aplikacji internetowych, dziesiątki nowych emotikonów, nowe akcje skrótów, poprawki interfejsu Apple Music i wiele więcej. Pierwsza wersja beta jest obecnie dostępna tylko dla zarejestrowanych programistów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | 9TO5Mac