RiotPWR Cloud Gaming Controller dostępny w Apple Store w USA

Użytkownicy iPhone’ów w USA mogą już grać kontrolerem RiotPWR Cloud Gaming Controller, który jest dostępny w sprzedaży w amerykańskim Apple Store.

RiotPWR Cloud Gaming Controller

Fani gier na iPhone’a i iPada w Stanach Zjednoczonych mogą teraz kupić RiotPWR Cloud Gaming Controller bezpośrednio w sklepie Apple Store za 69,95 USD. Kontroler, który wygląda absolutnie idealnie do grania w gry Apple Arcade, może być używany z iPhone’ami i iPadami. Obecnie jest również wyświetlany jako dostępny, więc można go zamawiać na terenie USA.

Przeczytaj także: Kontroler Razer Kishi zapewnia konsolową jakość grania na smartfonie

Sam kontroler jest nawet wyposażony w kabel USB-C, dzięki czemu można go podłączyć bezpośrednio do iPada, podczas gdy Lightning jest używany podczas gry na iPhonie.

RiotPWR to jedyny obecnie dostępny pełnowymiarowy kontroler do gier mobilnych podłączony do Lightning – czytamy na stronie Apple Store. Oznacza to małe opóźnienia, brak parowania, a ponieważ kontroler pobiera energię z urządzenia z systemem iOS, nie ma baterii, co zapewnia najbardziej kompletne wrażenia z konsoli na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch. Tak, Apple właśnie powiedział, że działa też z iPodem touch.

Kontroler pobiera energię z iPhone’a lub iPada, ale jest też port Lightning, który umożliwia ładowanie przelotowe podczas gry.

Podczas, gdy grafika promocyjna Apple’a pokazuje kontroler podłączony do jednego z najlepszych iPhone’ów Apple’a ze screenem gry z Apple Arcade, jest również idealny do gier w chmurze – stąd nazwa RiotPWR Cloud Gaming Controller. W rzeczywistości kontroler przypomina z wyglądu kontroler do Xboxa. I jest ku temu bardzo dobry powód.

RiotPWR Cloud Gaming Controller (iPhone/iPad)
RiotPWR Cloud Gaming Controller (iPhone/iPad)

Kontroler ma bardzo ważne przyciski „Strona główna” i „Opcje”, które znacznie poprawiają wrażenia podczas grania w usługach opartych na chmurze, takich jak Xbox Gamepass, lub podczas przesyłania gier z konsoli na urządzenie z systemem iOS – zauważa Apple.

Jest nawet wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy i port słuchawkowy, czyli więcej niż sprzęt Apple oferował obecnie.

Kontroler gier RiotPWR Cloud można zamawiać w amerykańskim sklepie internetowym Apple’a – nie wiemy czy i kiedy może trafić do polskiej sprzedaży.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple| iMore