Google wreszcie przeprojektowuje swoje emotikony!

Google przeprojektowuje aż 992 swoich emotikon, aby były bardziej uniwersalne i autentyczne – chciałoby się powiedzieć – nareszcie?

Przeprojektowane Emoji firmy Google (Android 12, 2021)

Google modyfikuje 992 swoich projektów ikon emoji, aby uczynić je bardziej „uniwersalnymi, dostępnymi i autentycznymi”, ogłosiła dzisiaj firma na swoim blogu. Nowe projekty pojawią się jesienią tego roku wraz z Androidem 12, ale Google twierdzi, że będą również dostępne w starszych wersjach systemu z aplikacjami korzystającymi z warstwy kompatybilności Appcompat. W tym miesiącu pojawią się również na innych platformach Google’a, takich jak Gmail, Chrome OS, Google Chat i YouTube Live Chat.

Żadna ze zmian nie jest szczególnie drastyczna. Zamiast tego są to głównie pewnego rodzaju poprawek, które ułatwiają zrozumienie znaczenia każdego emoji na pierwszy rzut oka dla szerszego grona osób. Na przykład emoji ciasta obecnie wygląda jak klasyczne amerykańskie ciasto z dyni. To w porządku dla Amerykanów, ale oznacza to, że w Wielkiej Brytanii projekt wyglądał bardziej na tartę niż tradycyjne ciasto. Nowy, bardziej uniwersalny projekt powinien to naprawić.

W innych przypadkach Google nadało swoim projektom odważniejszy, bardziej przerysowany wygląd, co jest pomocne, biorąc pod uwagę, jak małe są te ikony na większości ekranów. Emotikony z rogalikiem i bekonem będą teraz miały więcej blasku, a nożyczki mają bardziej przesadnie ostrą krawędź. Pojazdy, takie jak samochody i taksówki, również mają dostosowane proporcje, aby bardziej przyciągały wzrok.

Wreszcie emoji bikini nie wygląda już tak, jakby nosiła je niewidzialna osoba, a emoji maski na twarz pokazuje teraz twarz z otwartymi oczami. Google twierdzi, że dokonało tej zmiany, aby odzwierciedlić fakt, że maski stały się „uniwersalnym sposobem okazywania życzliwości innym”, a nie symbolem choroby.

Nie jest niczym niezwykłym, że firmy przeprojektowują swoje emoji w ten sposób, aby poprawić nieścisłości lub odzwierciedlić zmieniające się założenia kulturowe dotyczące sposobu ich używania. W zeszłym roku Apple wprowadziło podobne poprawki do własnych emoji maski, aby pokazać uśmiechniętą twarz pod maską, a także zmieniło emoji strzykawki, aby było bardziej odpowiednie jako symbol szczepionek. W 2019 roku zaktualizowano nawet swoje emoji liczydła po tym, jak ludzie zwrócili uwagę na problemy ze starym projektem. I nie zapominajmy o przeprojektowaniu przez Google emoji z burgerami i piwem w odpowiedzi na oburzenie w 2017 roku.

Kliknij na obrazek, aby powiększyć:

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego w ciągu ostatnich kilku dni widzieliśmy tak wiele wiadomości o emoji, to dlatego, że tegoroczny Światowy Dzień Emoji obchodzimy już jutro 17 lipca 2021 roku. Facebook ogłosił nowe emoji z dźwiękiem (tzw. Soundmoji) dla swojej usługi Messenger, a nawet Microsoft włączył się do akcji z nowym zestawem emoji 3D w Windows, Office, Microsoft Teams , i gdziekolwiek.

źródło: Google | The Verge | Android Police