[Światowy Dzień Emoji] Wybierz najpopularniejsze Emoji 2021 roku

Z okazji Światowego Dnia Emoji możesz zagłosować na ulubioną emotikonę, sprawdzić które cieszą sie największą popularnością na świecie, lub po prostu pobawić się emotikonami ze znajomymi!

Światowy Dzień Emoji przypada w sobotę 17 lipca i z tej okazji omówiliśmy kilka sposobów na przyłączenie się do zabawy. Wiemy jak będą wyglądać nowe Emoji 3D w Windowsie 11, Google zaprezentowało przeprojektowane emoji na Androida 12 a Facebook uruchomił Soundmoji – czyli dźwiękowe emotikony w komunikatorze Messenger. Adobe z kolei przyjrzało się najpopularniejszym emoji na 2021 rok na podstawie badania przeprowadzonego na 7000 respondentów. Pierwsza piątkę zajęły: twarz ze łzami radości (😂) zajęła pierwsze miejsce, a następnie kciuk w górę (👍), serce (❤️), twarz przesyłająca buziaka (😘) i płacząca twarz (🥲).

Wiemy też, które Emoji mogą pojawić się na iPhonie i innych urządzeniach jeszcze w tym roku, na podstawie renderów roboczej wersji Emoji 14.0.

Aby uczcić Światowy Dzień Emoji, Emojipedia organizuje co roku konkurs World Emoji Awards. Obejmuje on kilka różnych kategorii, a w głosowaniu może wziąć każdy chętny internauta. jeszcze możesz wybrać nowe emoji, które najbardziej Cię ekscytują lub których najczęściej używasz.

World Emoji Awards 2021 ujawniło również listę najpopularniejszych nowych emoji, które pojawiły się w ciągu ostatniego roku (mierzone na podstawie korzystania z Twittera).

Numer jeden to płonące serce (❤️‍🔥), drugie miejsce zajęła twarz ze spiralnymi oczami (😵‍💫), a następnie buźka ze łzami radości (😂), wydychająca buźka (😮‍💨) i ściśnięte palce (🤌).

World Emoji Awards 2021: Najpopularniejsze nowe emoji

A oto, jak przedstawia się w tym roku ranking World Emoji Award za całokształt:

  1. 😭
  2. 😂
  3. 🥺
  4. 🤣
World Emoji Awards 2021: najpopularniejsze emoji w historii

Warto zauważyć, że Konsorcjum Unicode stojące za całą pracą potrzebną do badania, studiowania, zatwierdzania nowych emoji i wielu innych prac z tym związanych jest organizacją non-profit. Jest wspierana przez składki członkowskie i darowizny dla osób fizycznych, korporacji i innych grup.

Jednym z łatwych sposobów wspierania Konsorcjum Unicode jest sponsorowanie emotikonów. Istnieją trzy opcje, począwszy od 100 $ do 5000 $ na poziomie Gold.

Kiedy w tym tygodniu obchodzisz Światowy Dzień Emoji, sponsorując swoje ulubione emoji lub inną postać dla siebie lub jako prezent, Twoja darowizna pomoże konsorcjum Unicode wesprzeć wiele języków świata i uczynić świat cyfrowy bardziej zintegrowanym.

źródło: Emojipedia | 9TO5Mac | Unicode Consortium