Nowe emotikony pojawią się w systemie Windows 11 i Microsoft 365

Microsoft ma zupełnie nowe emotikony, które pojawią się w Windows 11 i Microsoft 365 – wśród nowych emoji 3D powraca Clippy, który zastąpi nudny spinacz do papieru.

Uśmiechnięte Emoji 3D firmy Microsoft (2021)

Microsoft przywraca do życia swoją niesławną postać Asystenta Office’ao imieniu Clippy jako emoji w pakiecie Office. Po udanej kampanii mającej na celu zdobycie polubień na Twitterze i Instagramie, Clippy zastąpi teraz emoji spinacza do papieru, który istnieje w systemach Windows, Office, Microsoft Teams i innych produktach Microsoft 365. Jest to część większej aktualizacji, w której na platformie Microsoft 365 pojawi się 1800 emotikonów zaktualizowanych o projekty 3D i język Fluent Design firmy.

Clippy jest gwiazdą zmiany przeprojektowanych, trójwymiarowych emoji, aby dodać więcej osobowości emotikonom.

Duża zmiana w emoji Microsoftu to przejście do 3D, które pojawi się w systemie Windows i innych miejscach. Zdecydowano się na projekty 3D zamiast 2D i zdecydowano się animować większość z nowych emoji. Emotikony zostały przeprojektowane tak, aby zawierały jasne i nasycone kolory, z naciskiem na zabawę w miejscu pracy. Element 3D naprawdę sprawia, że ​​wyglądają o wiele nowocześniej niż to, co jest obecnie dostępne w systemie Windows.

Około 900 z tych przerobionych emoji będzie również animowanych w produktach takich jak Microsoft Teams. Ten element dziedzictwa został zaczerpnięty ze Skype’a.

Nowy Clippy w Emoji firmy Microsoft

Emoji stają się w ostatnich latach coraz bardziej ważną częścią komunikacji online, dodając emocji do tego, co w przeciwnym razie byłyby martwymi interakcjami komputerowymi. Microsoft twierdzi, że pracował nad „przemyśleniem graficznych przejawów profesjonalizmu” dzięki tej dużej aktualizacji emoji, co jest szczególnie istotne podczas pandemii, która zatarła granice między pracą a życiem.

Ponowne skupienie się Microsoftu na zabawie za pomocą emoji jest dalekie od wcześniejszych wysiłków firmy mających na celu wskrzeszenie Clippy’ego. Niektórzy pracownicy pracujący nad Microsoft Teams wydali w 2019 roku zabawny pakiet naklejek z animowanymi plikami GIF Clippy, ale Microsoft szybko je usunął po kilku dniach. Prawdopodobnie za decyzją kryły się kwestie prawne lub dotyczące praw autorskich, a co ciekawe, Microsoft złożył wniosek o znak towarowy Clippy w zeszłym miesiącu.

Stare (po lewej) i nowe (po prawej) ikony Emoji firmy Microsoft

Nowe emoji firmy Microsoft mogą być niewielkim dodatkiem do usług online firmy, ale odnoszą się również do szerszych ambicji projektowych producenta oprogramowania. W ostatnich latach firma Microsoft rzucała sobie wyzwanie, aby przyjąć filozofię „otwartego projektowania”, bardziej spójnego i ludzkiego podejścia do tego, jak projektuje oprogramowanie i sprzęt w różnych zespołach. Zauważyliśmy większy nacisk na ikonografię i system Fluent Design, który obejmuje usługi Microsoft. Windows 11 to najnowszy przykład zmian projektowych Microsoftu.

Odświeżone emoji zaczną pojawiać się na całej platformie Microsoft 365 w nadchodzących miesiącach. Flipgrid uzyska dostęp do nowych emoji w przyszłym miesiącu, a Microsoft Teams i Windows zostaną zaktualizowane w okresie świątecznym. Yammer, Outlook i inne aplikacje pakietu Office również wkrótce otrzymają zaktualizowane emoji.

źródło: The Verge | Microsoft