Jak wysłać Soundmoji w Messengerze?

Wzmocnij swoje emoji w komunikatorze Facebook Messenger dzięki dźwiękowym emoji zwanym Soundmoji – zobacz, jak je włączyć i wysłać?

Dźwiękowe Emoji (Soundmoji) dostępne na Facebook Messengerze

Ikony Emoji właśnie otrzymały dźwięk w Facebook Messengerze. Aplikacja czatu sieci społecznościowej dodała Soundmoji w czwartek, dając użytkownikom możliwość wysyłania fragmentów audio z niektórymi kluczowymi emotikonami. W momencie premiery możesz wysyłać hasła z programów telewizyjnych, fragmenty przebojów i dźwięki z różnych ogrodów. Jeśli Twoja rozmowa wymaga najmniejszego na świecie emoji ze skrzypcami, Twój rozmówca może to usłyszeć!

Emotikony dźwiękowe w Messengerze

Podobnie jak w przypadku Memoji i Animoji firmy Apple, nowe Soundmoji Facebook Messengera wykorzystują niesamowitą popularność emoji – i rozszerzają to, dodając do nich dźwięk.

Nie możesz jednak wysłać własnego głosu za pomocą Soundmoji. Po prostu wybierasz gotowe dźwięki związane z obrazem, który chcesz wysłać — w tym przypadku jeden z kilkudziesięciu standardowych emoji. Chociaż szczupła biblioteka startowa Soundmoji może nie wydawać się zbyt imponująca, sieć społecznościowa twierdzi, że planuje nadal ją rozwijać.

Uruchamiamy całą bibliotekę Soundmoji do wyboru, którą będziemy regularnie aktualizować o nowe efekty dźwiękowe i popularne dźwięki – podała firma w poście na blogu. Każdy dźwięk jest reprezentowany przez emotikon, zachowując w grze wizualne emotikony, które wszyscy kochamy, jednocześnie wprowadzając dźwięk do miksu. Najlepsze z obu światów!

Gotowy, aby doświadczyć tego futurystycznego emoji audio na wyższym poziomie? Oto jak to zrobić.

Jak korzystać z Soundmoji w Messengerze?

Po zaktualizowaniu Twojej aplikacji Facebook Messenger o ikony Soundmoji, korzystanie z nowej funkcji jest całkiem proste. Funkcja może pojawiać się stopniowo w kolejnych regionach i możesz zobaczyć nową funkcję dopiero za jakiś czas!

Jak włączyć Soundmoji na Messengerze?
  • Po prostu otwórz Facebook Messengera i rozpocznij czat. Kiedy poczujesz potrzebę narobienia hałasu, po prostu dotknij ikony buźki. Następnie dotknij ikony głośnika, która pokaże dostępne Soundmoji.
  • Dotknij jedną z ikon emoji, a w podglądzie usłyszysz powiązany z nią dźwięk, który będzie odtwarzany po odebraniu wiadomości. Właściwie niekoniecznie zostanie to usłyszane. Soundmoji pojawiają się na czacie z fioletowymi zakrzywionymi liniami wokół symboli emoji. Odbiorca musi dotknąć Soundmoji, aby usłyszeć dźwięk.

To emoji następnego poziomu, które umożliwia wysyłanie krótkich klipów dźwiękowych na czacie Messengera, od klaskania 👏, świerszczy 🦗, werbla 🥁 i złowrogiego śmiechu 👻, po klipy audio ulubionych wykonawców, takich jak Rebecca Black i ulubione seriale telewizyjne i filmy.

Obecnie biblioteka Soundmojis składa się z fragmentów piosenek pop, fragmentów dialogów z hitów, takich jak Bridgerton i dźwięków stockowych (takich jak np. świerszcze). Tylko Facebook wie, jak biblioteka będzie się z czasem rozwijać.

Bądź głośny w Światowym Dniu Emoji

Jak wskazuje Facebook, Soundmoji przybywają w samą porę na Światowy Dzień Emoji, który odbędzie się w tę sobotę. Przygotuj się na hałas 17 lipca 2021 roku!

źródło: Facebook Newsroom