[JustWatch] Netflix i HBO GO najpopularniejsze w Polsce w 3Q 2020 roku

Według danych serwisu JustWatch za 3Q 2020 roku, najpopularniejszymi serwisami streamingowymi w naszym kraju są Netflix, HBO GO i Prime Video.

Najpopularniejsze serwisy VOD w Polsce 3Q 2020 (wg JustWatch)

Serwis JustWatch, agregujący dane z wybranych serwisów streamingowych przedstawił statystyki popularności serwisów streamingowych w Polsce. Platforma nie zbiera danych o liczbie użytkowników poszczególnych platform streamingowych a jedynie pomiary popularności poszczególnych treści w wybranych serwisach streamingowych, z których oferuje rekomendacje. Niestety wśród analizowanych serwisów nie ma wszystkich serwisów VOD, które działają w naszym kraju.

JustWatch oferuje personalizowane rekomendacje dotyczące filmów i seriali z takich platform jak: Apple iTunes, Apple TV+, Amazon Prime Video, Chili TV, Google Play Movies, HBO GO, Horizon, Mubi, Netflix, VOD Poland, YouTube. Wyniki niniejszego badania opierają się właśnie na zainteresowaniach użytkowników JustWatch na powyższych platformach.

W 3. kwartale 2020 roku serwis Netflix miał w Polsce udział 38 proc. w rynku serwisów streamingowych. Na kolejnej pozycji uplasował się serwis HBO GO z wynikiem 24 proc. udziału. Pierwszą trójkę zamyka Amazon Prime Video z 17 proc. udziałem. Na kolejnych miejscach znalazły się AppleTV+, Vod.pl oraz Horizon Go od UPC.

Najpopularniejsze usługi VOD w Polsce wśród użytkowników serwisu JustWatch (3Q 2020):

  1. Netflix 38%
  2. HBO GO 24%
  3. Amazon Prime Video 17%
  4. Apple TV+ 8%
  5. Vod.pl 5%
  6. Horizon GO 4%
  7. pozostałe 4%

JustWatch przeanalizował również zmiany udziałów w rynku VOD w Polsce, z której wynika, że w pierwszych 3 kwartałach minionego roku Netflix odnotował niewielki u nas spadek tylko pierwszym kwartale 2020 roku. W okresie wakacji Netflix oscylował w granicach 40 proc. udziału w rynku.

Udział serwisów streamingowych w Polsce 1Q-3Q 2020 (wg JustWatch)
Udział serwisów streamingowych w Polsce 1Q-3Q 2020 (wg JustWatch)

HBO GO odnotowywało wzrosty od początku roku, z niewielkim spadkiem na początku drugiego kwartału roku. Udziały zyskiwała od stycznia platforma streamingowa Amazona – w kwietniu osiągała nawet poziom 20 proc. Z kolei Vod.pl od stycznia tracił systematycznie udziały w rynku.

Przeczytaj także: Ranking 15 najlepszych seriali z 2020 roku

Serwis Wirtualnemedia.pl we współpracy z JustWatch przedstawił także listę najpopularniejszych seriali, które oglądali polscy użytkownicy VOD w 3Q 2020 roku.

logo Netflix
Netflix
logo HBO GO
HBO GO
logo Amazon Prime Video
Amazon Prime Video
1. Lucyfer1. Wychowane przez wilki1. The Boys
2. The 1002. Dzień trzeci2. The Office
3. Homeland3. Kraina Lovecrafta3. Nie z tego świata
4. Outlander4. Fargo4. Z Archiwum X
5. Żywe trupy5. Żywe trupy5. Homeland

źródło: JustWatch | Wirtualnemedia.pl