15 najlepszych seriali z 2020 roku

Sprawdź nasz subiektywny ranking TOP 15 najlepszych seriali, które zadebiutowały z pierwszym sezonem w 2020 roku.

TOP 15 premierowych seriali 2020 roku

Ten rok był wyjątkowy pod względem serialowej aktywności, bowiem wielu z nas – z powodu pandemii koronawirusa – sporą część czasu spędzała w domu. Choć nie miałem okazji obejrzeć wyjątkowego dzieła, które byłoby przełomowe, to na liście najlepszych tytułów 2020 roku umieściłem aż piętnaście seriali, które według mnie warto obejrzeć. W tym roku moja lista powiększyła się o 5 pozycji, bo i okazji do oglądania było więcej i czasem ciężko mi było zrezygnować z wyróżnienia dobrych pozycji.

W corocznym zestawieniu najlepszych seriali roku zamieściłem tylko te seriale, które miały premierę pierwszego sezonu – nie zostały uwzględnione tu kontynuacje, które zadebiutowały z kolejnymi sezonami.

W rankingu 15 najlepszych seriali 2020 roku według serwisu mobiRANK.pl znalazły się tytuły z takich platform VOD jak Netflix (5 tytułów), HBO GO (5 tytułów), Amazon Prime Video (3 tytuły), Apple TV (1 tytuł) oraz Canal+ (1 tytuł). Niestety tylko dwa seriale to polskie produkcje, ale liczę, że nadchodzący rok przyniesie sporo niespodzianek.

Wszystkie wymienione w zestawieniu seriale oczywiście cały czas są dostępne do obejrzenia i cały czas możesz je nadrobić – jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś!

Zachęcam do zapoznania się z poniższą listą, a w komentarzu podziel się swoimi typami tegorocznych seriali, które były Twoimi ulubionymi! Miłego oglądania!

Może Cię zainteresować także:

TOP 15 seriali 2020 roku – ranking serwisu mobiRANK.pl

Obejrzyj poniższe wideo, aby zapoznać się z rankingiem 15 najlepszych seriali 2020 roku, które osobiście polecam. Pod filmem znajdziesz pełną listę wyróżnionych seriali z linkami do opisów oraz do serwisów, w których możesz je obejrzeć.

Dodatkowo dodałem własną ocenę serialu oraz oceny z popularnych portali filmowych: iMDb, Rotten Tomatoes, Metacritic i Filmweb.

Obejrzyj wideo z TOP 15 serialami 2020 roku:

Oto pełna lista seriali z naszego rankingu:

miejscetytułserwis
(oglądaj)
1.Tacy właśnie jesteśmy
tyt. oryg. We Are Who We Are
logo HBO GO
2.Teheran
tyt. oryg. Tehran
logo Apple TV+
3.Gambit królowej
tyt. oryg. Queen’s Gambit
logo Netflix
4.Wychowane przez wilki
tyt. oryg. Raised by Wolves
logo HBO GO
5.Deslogo HBO GO
6.Hunterslogo Amazon Prime Video
7.Little Fires Everywherelogo Amazon Prime Video
8.Obce światy
tyt. oryg. Alien Worlds
logo Netflix
9.Króllogo CANAL+
10.Tales From The Looplogo Amazon Prime Video
11.W głębi lasulogo Netflix
12.Od nowa
tyt. oryg. The Undoing
logo HBO GO
13.To nie jest OK
tyt. oryg. It’s not OK
logo Netflix
14.Kraina Lovecrafta
tyt. oryg. Lovecraft Country
logo HBO GO
15.Maleńkie stworzenia
tyt. oryg. Little Creatures
logo Netflix

Jeśli na mojej liście nie ma serialu, który Twoim zdaniem jest warty obejrzenia, a miał swoją premierę w mijającym roku, koniecznie daj znać w komentarzu – na pewno nadrobię!

Miłego oglądania!

źródło: opracowanie własne