Zwiastun filmu „Godzilla vs. Kong”

Obejrzyj zwiastun filmu „Godzilla vs. Kong”, który pojawi się na HBO Max i w kinach już 26 marca 2021 roku.

Godzilla vs. Kong – kadr z filmu (2021)

Jednym z najbardziej oczekiwanych filmów, które pojawią się w 2021 roku od Warner Bros. i trafią prosto do serwisu HBO Max, jest Godzilla vs. Kong (Godzilla kontra Kong). Obraz jest kontynuacją Godzilla: King of the Monsters i Kong: Skull Island, czwarty już w ewoluującym MonsterVerse Legendary. Pojawi się na platformie strumieniowej oraz w kinach już 26 marca 2021. Już teraz możemy obejrzeć najnowszy zwiastun filmu.

Wyreżyserowany przez mistrza gatunku Adama Wingarda i napisany przez Erica Pearsona i Maxa Borensteina, film Godzilla vs. Kong był produkowany przez prawie dwa lata. Pierwotnie miał się pojawić w listopadzie ubiegłego roku, ale jak każdy inny film „pewniak” został przesunięty na 2021 rok z powodu pandemii.

Godzilla vs. Kong łączy w sobie pierwszą postać stworzoną przez japońskiego Toho i drugą postać stworzoną przez Edgara Wallace’a i Meriana C. Coopera w mieszance filmu o potworach, która nawiązuje do wczesnych dni poszczególnych serii. (Aby kontekstualizować skalę tego wysokobudżetowego filmu: WarnerMedia podobno odrzuciło w zeszłym roku ofertę 200 milionów dolarów od serwisu Netflix na zakup tego filmu).

Opis filmu Godzilla vs. Kong

W czasach, gdy potwory chodzą po ziemi, walka ludzkości o jej przyszłość stawia Godzillę i Konga na kolizyjnym kursie, w którym dwie najpotężniejsze siły natury na planecie zderzają się w spektakularnej walce na wieki. Gdy Monarch wyrusza na niebezpieczną misję w niezbadany teren i odkrywa wskazówki dotyczące pochodzenia Tytanów, ludzki spisek grozi wymazaniem stworzeń, zarówno dobrych, jak i złych, z powierzchni ziemi na zawsze.

Film może pochwalić się gwiazdorską obsadą, wystąpili w nim: Alexander Skarsgård, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Shun Oguri, Eiza González, Jessica Henwick, Julian Dennison, Kyle Chandler i Demián Bichir.

Ostatnim filmem Wingarda była adaptacja mangi Netflixa „Death Note” z 2017 roku, ale wcześniej był filarem muzyki niezależnej, reżyserując takie filmy, jak „Autoerotic” (z Joe Swanbergiem), a także „You’re Next” i „The Guest”. W 2016 roku ponownie uruchomił kolejną serię z „Blair Witch”. W „Godzilla vs. Kong” obiecał wielką potworną rozgrywkę ze zdecydowanym zwycięzcą.

źródło: IndieWire