Król serwisów VOD jest tylko jeden

Serwis Apple TV+ miał tylko 3% udziału w rynku w USA w ostatnim kwartale, za to Netflix wciąż na pierwszym miejscu!

Udział serwisów VOD w USA w 4Q 2020 roku

Chociaż Apple inwestuje w nowe filmy i seriale dla swojej usługi przesyłania strumieniowego Apple TV+, platforma nadal jest daleko od uznania jej za ogromny sukces. Nowe badanie JustWatch uzyskane przez 9to5Mac ujawniło, że Apple TV+ miało tylko 3% udziału w rynku w czwartym kwartale 2020 roku w Stanach Zjednoczonych, plasując się daleko za konkurentami takimi jak Netflix, Disney +, a nawet Peacock.

JustWatch, firma analizując przesyłanie strumieniowe na platformach wideo, podzieliła się badaniami dotyczącymi udziału w rynku usług pVOD w Stanach Zjednoczonych. Badanie opiera się na danych zebranych w ostatnim kwartale 2020 roku i uwzględnia najpopularniejsze platformy dostępne w tym kraju.

Nic dziwnego, że Apple TV+ nie było najpopularniejszą usługą kwartału, ale platforma była właściwie ostatnią w rankingu, z udziałem w rynku na poziomie zaledwie 3% w USA. Apple TV+ był nawet za Peacockiem, usługą strumieniową NBCUniversal wprowadzoną w lipcu ubiegłego roku, która odnotowała 6% udziału w rynku w ciągu kwartału.

Netflix nadal jest liderem pod względem udziału w rynku platform w USA z 31%, ale Amazon Prime Video rośnie i zbliża się do 22%. Na kolejnym miejscu jest Hulu z 14% i Disney+ z 13%, a za nim HBO Max z 9% udziałem w rynku. Zarówno Peacock, HBO Max, jak i Disney+ zostały uruchomione po Apple TV+.

Chociaż JustWatch nie skomentował, dlaczego Apple TV+ ma trudności z osiągnięciem wyższego udziału w rynku, nie jest tajemnicą, że Apple miał trudny rok, ponieważ większość produkcji została przerwana z powodu pandemii COVID-19. Ponieważ Apple TV+ ma tylko oryginalne filmy i seriale, katalog jest wyjątkowo ubogi w porównaniu z konkurencją.

Firma Apple w zeszłym tygodniu przedłużyła okres próbny Apple TV+ dla subskrybentów, którzy mieli już roczny bezpłatny okres próbny. Ci użytkownicy będą mogli bezpłatnie korzystać z Apple TV+ do lipca 2021 roku, podczas gdy wcześniej okres ten miał się skończyć w lutym. Firma wypuściła również w tym miesiącu drugi sezon Dickinson oraz Servant, a drugi sezon For All Mankind ma mieć premierę w lutym.

źródło: Just Watch | 9TO5Mac