„Wychowane przez wilki” od 4 września na HBO GO

Serial „Wychowane przez wilki”, którego producentem wykonawczym jest Ridley Scott, zadebiutuje na HBO GO 4 września 2020 roku.

Serial „Wychowane przez wilki (HBO GO, 4 września 2020 r.)

Czy serial Wychowane przez wilki (tyt. oryg. Raised by Wolves) będzie kolejnym hitem HBO? Wyprodukowany przez Ridleya Scotta dziesięcioodcinkowy serial science fiction opowiada o dwóch androidach – Ojcu (Abubakar Salim) i Matce (Amanda Collin), które mają za zadanie wychowywać ludzkie dzieci na tajemniczej, dziewiczej planecie. Kiedy religijne konflikty zaczynają zagrażać dalszemu istnieniu prężnej ludzkiej kolonii, androidy przekonują się, że kontrolowanie ludzkich wierzeń jest trudnym i niebezpiecznym zadaniem.

Zawsze szukam nowych granic w gatunku science fiction i znalazłem prawdziwy oryginał w „Raised by Wolves” – całkowicie odmiennym i wypełnionym wyobraźnią świecie, pełnym postaci zmagających się z egzystencjalnymi pytaniami: Co czyni nas ludźmi? Co składa się na rodzinę? A co by było, gdybyśmy mogli zacząć od nowa i wymazać bałagan, jaki zrobiliśmy na naszej planecie? Czy zrobilibyśmy to lepiej? – opowiada Scott o tym co przyciągnęło go w scenariuszu Guzikowskiego.

W obsadzie serialu znaleźli się Amanda Collin (Wybawienie, Straszna kobieta), Abubakar Salim (Fortitude, Jamestown), Winta McGrath (Do nieba, Moje wakacje z Rudym), Niamh Algar (The Virtues), Jordan Loughran (BossEmerald City), Matias Varela (Narcos, Point Break – na fali), Felix Jamieson (The Ghost), Ethan Hazzard (The Long Song), Aasiya Shah (Z pamiętnika położnej, Niezapomniane), Ivy Wong (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Czarownica 2) i Travis Fimmel (Wikingowie).

Serial został wyprodukowany przez Scott Free Productions. Producentami serialu są Ridley Scott, Aaron Guzikowski, który jest również twórcą i scenarzystą serialu, David W. Zucker (Człowiek z Wysokiego Zamku), Jordan Sheehan (Terror), Adam Kolbrenner (Labirynt) oraz Mark Huffam (Marsjanin). Ridley Scott wyreżyserował także pierwsze dwa odcinki serialu Wychowane przez wilki.

Obejrzyj zwiastun serialu „Wychowane przez wilki”:

Serial, składający się z 10 odcinków zadebiutuje od razu z 3 odcinkami w piątek 4 września 2020 roku na HBO GO, kolejne 2 ukażą się w następnym tygodniu 11 września:

Oglądaj na HBO GO

źródło: HBO