Beeper łączy 15 komunikatorów w jednej aplikacji

Założyciel Pebble obiecuje też iMessage na Androida i Windowsa w jednej uniwersalnej aplikacji Beeper do czatu w 15 popularnych komunikatorach.

Aplikacja Beeper - do komunikacji między 15 komunikatorami

Nowy komunikator mobilny Beeper (w wolnym tłumaczeniu „brzęczek”) obiecuje „jedną aplikację do czatowania w iMessage, WhatsAppie i 13 innych sieciach”. Beeper to nowa uniwersalna aplikacja do komunikacji mobilnej, która jest próbą połączenia 15 różnych platform czatu w jeden interfejs. Aplikacja jest dziełem zespołu, w skład którego wchodzi Eric Migicovsky, dyrektor generalny i założyciel byłego producenta zegarków Pebble, który ogłosił właśnie premierę apki na Twitterze.

Przeczytaj także: Jakie aplikacje zamiast WhatsAppa?

Na stronie internetowej Beepera czytamy, że projekt był wcześniej znany jako NovaChat i do korzystania będzie wymagana opłata abonamentu w wysokości 10 USD (ok. 37 zł) miesięcznie.

Chociaż Beeper integruje się z najpopularniejszymi komunikatorami na świecie, takimi jak WhatsApp, Signal, Telegram, Slack, Twitter, Discord, Instagram i Facebook Messenger, to chyba najbardziej interesująca jest obsługa iMessage firmy Apple. iMessage jest oficjalnie dostępny tylko na urządzeniach Apple’a pod systemem iOS i często jest wymieniany przez użytkowników jako coś, co uniemożliwia im przejście na Androida. Migicovsky mówi, że Beeper powinien pozwolić iMessage’owi działać na Androidzie, Windowsie i Linuksie, ale przyznaje, że robi to „podstępem”.

W często zadawanych pytaniach na stronie Beepera znajdują się bardziej szczegółowe wyjaśnienia, na czym dokładnie polega ta sztuczka. Jeśli masz zawsze podłączonego do sieci Maca, możesz zainstalować aplikację Beeper na komputerze Mac, która działa jako pomost, podobnie jak w przypadku AirMessage.

Ale sytuacja staje się naprawdę szalona, ​​jeśli nie masz dostępu do komputera Mac! Beeper informuje, że wyśle ​​dosłownie każdemu ze swoich użytkowników „Jailbroken iPhone with the Beeper app installed” (z ang. zjailbraikowanego iPhone’a z zainstalowanym Beeperem), aby działał jako pomost. W tym miejscu powinniśmy prawdopodobnie wspomnieć, że korzystanie z Beepera wiąże się z opłaceniem abonamentu w wysokości 10 USD miesięcznie, który może obejmować koszt iPhone’a lub nie.

Interfejs Beepera może zawierać czaty z wielu różnych usług – obecnie z 15

Beeper - 15 komunikatorów w jednym

Oto pełna lista usług i komunikatorów, które obecnie obsługuje Beeper:

 • WhatsApp
 • Messenger
 • iMessage
 • SMS Android
 • Telegram
 • Twitter
 • Slack
 • Hangouts
 • Instagram
 • Skype
 • IRC
 • Matrix
 • Discord
 • Signal
 • Beeper

Na wypadek, gdybyś myślał, że Beeper żartuje, w kolejnym tweecie Migicovsky powiedział, że obecnie ma 50 starych iPhone’ów 4S na swoim biurku, gotowych do upcyklingu, aby można używać Beepera.

Jeśli obejście działa tak, jak twierdzi Beeper, to będzie to rzeczywiście uniwersalna aplikacja do czatu, która działa pod systemami MacOS, Windows, Linux, iOS i Android, oferując ujednoliconą skrzynkę odbiorczą i możliwość wyszukiwania wiadomości z każdej z 15 usług.

Komunikator oparty jest na protokole komunikacyjnym Matrix typu open source (Migicovsky opisał wcześniej związek NovaChat z Matrix jako podobny do relacji Gmaila z pocztą e-mail) i chociaż sama aplikacja kliencka nie jest oprogramowaniem typu open source, istnieją mosty łączące ją z innymi usługami czatu.

Aha, i oczywiście w następnej aktualizacji komunikatora Beeper pojawi się tryb ciemny.

Synchronizacja czatów z 15 komunikatorów w Beeperze
Synchronizacja czatów z 15 komunikatorów w Beeperze

Chociaż celem krótkoterminowym jest ułatwienie rozmowy z ludźmi korzystających z różnych aplikacjach do czatu, ostatecznie Migicovsky mówił o perspektywie, że wszyscy będą używać samego Matrixa do czatowania ze znajomymi i współpracownikami, zamiast po prostu używać go jako pomostu między usługami.

Chociaż Migicovsky twierdzi, że od dwóch lat używa Beepera jako domyślnego klienta czatu, nie wydaje się, aby był jeszcze szeroko dostępny. Zamiast tego Beeper prosi potencjalnych użytkowników o wypełnienie formularza na swojej stronie internetowej w celu uzyskania zaproszenia do skorzystania z usługi.

źródło: Beeper | The Verge