WhatsApp wprowadza nową opcję znikających wiadomości

Nowa opcja znikających wiadomości czatu powinna być dostępna już u większości użytkowników – dowiedz się jak będzie działać?

WhatsApp wprowadza w tym miesiącu nową opcję znikających wiadomości. Ta funkcja pozwala użytkownikom WhatsAppa na włączenie znikania wiadomości w rozmowach na czacie między znajomymi, aby automatycznie usuwać wiadomości po siedmiu dniach od wysłania. Każdy może włączyć tę opcję w czatach indywidualnych, a administratorzy grup będą mogli włączyć znikające wiadomości w czatach grupowych.

Twórcy appki zaczynają od „daty ważności” wiadomości równej 7 dni, ponieważ uważają, że daje to pewność, że rozmowy nie są trwałe, a jednocześnie pozostają praktyczne, więc nie zapomnimy, o czym rozmawiamy. Lista zakupów lub adres sklepu, który otrzymałeś kilka dni temu, będą dostępne, gdy będą potrzebne, a następnie po tygodniu znikną.

Znikające wiadomości usuwają również zdjęcia i filmy po siedmiu dniach. Wiadomości znikają dla obu stron rozmowy, ale nadal można robić zrzuty ekranu lub po prostu kopiować wiadomości, zanim zostaną automatycznie usunięte.

Musisz włączyć znikające wiadomości dla poszczególnych grup lub kontaktów. Gdy funkcja zostanie w pełni wdrożona, będzie dostępna jako nowa opcja w sekcji kontaktów każdego znajomego w WhatsAppie. To ustawienie nie usunie starszych wiadomości i ma wpływ na nowe wiadomości tylko wtedy, gdy zostanie włączone przez którąkolwiek ze stron. WhatsApp twierdzi, że w tym miesiącu zacznie udostępniać znikające wiadomości wszystkim użytkownikom.

Znikające wiadomości w aplikacji WhatsApp

Znikające wiadomości w WhatsAppie – co musisz wiedzieć?

Użytkownicy mogą wysyłać znikające wiadomości w WhatsApp po włączeniu funkcji znikających wiadomości.

  • Jeśli użytkownik nie otworzy aplikacji WhatsApp w ciągu 7 dni, wiadomość zniknie. Jednak podgląd wiadomości może być nadal wyświetlany w powiadomieniach do momentu otwarcia WhatsApp.
  • Podczas wysyłania odpowiedzi na wiadomość oryginalna wiadomość jest cytowana. Jeśli odpowiesz na znikającą wiadomość, cytowany tekst może pozostać w czacie po upływie 7 dni.
  • Jeśli znikająca wiadomość zostanie przekazana do czatu z wyłączoną funkcją znikających wiadomości, nie zniknie z niego.
  • Jeśli użytkownik utworzy kopię zapasową przed zniknięciem wiadomości, kopia zapasowa będzie zawierała znikającą wiadomość. Znikające wiadomości zostaną usunięte, gdy użytkownik przywróci wiadomości z kopii zapasowej.

Uwaga: Używaj znikających wiadomości wyłącznie w przypadku rozmów z osobami, którym ufasz. Co mogą zrobić użytkownicy:

  • Przekazać znikającą wiadomość lub zapisać zrzut ekranu takiej wiadomości, zanim zniknie.
  • Skopiować i zapisać treść znikającej wiadomości, zanim zniknie.
  • Zrobić zdjęcie znikającej wiadomości za pomocą aparatu lub innego urządzenia, zanim zniknie.

źródło: WhatsApp