Slack eksperymentuje z „Video Stories”

Dziś mija pierwszy dzień Slack Frontiers, corocznej konferencji firmy, która odbywa w tym roku wirtualnie – oto nowości, które ogłoszono.

Slack Video Stories

Podczas wydarzenia Slack ogłosił kilka nowych funkcji, takich jak bezpośrednie wiadomości Slack Connect i zweryfikowane organizacje. Ale chyba najbardziej wyróżniają się „eksperymenty”, które wypróbowuje Slack: opcja dodania źródła dźwięku do kanału oraz nowa funkcja Historie wideo (Video Stories). Tak, wkrótce nawet Slack może stać się Snapchatem lub Instagramem.

Slack opisuje te „historie wideo” jako asynchroniczne klipy wideo, które można publikować na kanale lub w bezpośrednich wiadomościach. Wyglądają i działają podobnie do Stories, które można już znaleźć na Instagramie i Snapchacie, z wyjątkiem bez głupich filtrów twarzy (przynajmniej na razie) i nie znikają po 24 godzinach. Według Slacka, idea tych Video Stories polega na tym, że oferują one szybki sposób udostępniania wiadomości do zespołu lub aktualizacji statusu bez konieczności angażowania wszystkich do połączeń na wideokonferencji.

Koncepcja Audio Slack

Drugim eksperymentem jest „Anytime Audio”, zawsze dostępny kanał audio, który można włączać i wyłączać na dowolnym kanale. Gdy ta opcja jest włączona, każdy może rozpocząć rozmowę i zaprosić innych do dołączenia. Według Slacka jest to przeznaczone do „połączeń ad hoc, gdy potrzebujesz szybkiej odpowiedzi lub więcej osób do rozwiązania problemu”. Innymi słowy, są to nieplanowane, spontaniczne rozmowy, które mogą nie być wystarczająco ważne, aby organizować rozmowy wideo.

Slack Audio

Wspomniany wyżej Slack Connect Direct Message odnosi się do bezpiecznej bezpośredniej komunikacji między organizacjami. Jest to rozszerzenie Slack Connect, funkcji ogłoszonej w czerwcu, która umożliwia komunikację nawet 20 firmom. Wystarczy udostępnić prywatny link zaufanemu partnerowi lub klientowi, a będą oni mogli komunikować się z Tobą za pośrednictwem własnego firmowego Slacka.

Slack Connect pozwala dowolnym organizacjom rozmawiać ze sobą, dlatego Slack wprowadza również nową odznakę Verified, dzięki czemu wiesz, czy możesz zaufać firmie, z którą się kontaktujesz. Zweryfikowana organizacja na Slacku będzie oznaczona znacznikiem wyboru. Slack już pracuje nad weryfikacją wybranej grupy firm.

Oprócz zweryfikowanych organizacji, Slack uruchamia również usługi Managed Connections, które zasadniczo pozwalają administratorom IT Twojej firmy wstępnie zatwierdzać żądania kanałów od pewnych zaufanych organizacji.

Slack Direct Link

Bezpośrednie wiadomości Slack Connect, zweryfikowane organizacje i zarządzane połączenia pojawią się na początku 2021 roku. Zarówno historie wideo, jak i dźwięk w dowolnym czasie są nadal w fazie projektowym i nie są obecnie na zaplanowane na roadmapie.

źródło: Slack | Engadget