Apple zaprezentowało nowe emoji pod iOS 14

Najnowsze ikony, które pojawią się pod systemem iOS 14 pochodzą z najnowszego zbioru emoji zatwierdzonego przez Unicode Consortium.

Przykładowe Emoji, które pojawią się pod systemem iOS 14

Jeszcze w tym roku użytkownicy urządzeń z systemem iOS 14 będą mogli za pomocą jednego emoji powiedzieć znajomym, że nosząc maski na twarzy czują się jak źli ninja. Apple ujawniło (za pośrednictwem Engadget Japanese) 13 nowych emotikonów, które pojawią się w najnowszej aktualizacji systemu iOS. Wszystkie Emoji są częścią listy 117 emoji od Unicode Consortium, które zatwierdzono w styczniu tego roku.

Konsorcjum pokazało wówczas wszystkie nowo zatwierdzone emotikony, ale giganci technologiczni zwykle nadają grafikom swój własny styl, aby nadać im inny wygląd pasujący do swoich platform.

Oprócz emoji ninja, zestaw zawiera emoji z herbatą bąbelkową, realistycznie wyglądające (i aktualne) emoji serca i płuc, a także emoji ze szczypnieciem palcami, które ludzie już nazywają „włoską ręką”. Zawiera również symbol transpłciowości – jeden z wielu zatwierdzonych przez konsorcjum, aby wybór emotikonów był bardziej uwzględniający płeć. Nie jest jasne, kiedy pojawi się flaga transpłciowa, uśmiechnięta twarz z pojedynczą łzą oraz nowe opcje welonu i smokingu uwzględniające płeć.

Jak zauważa Engadget Japanese, nowy zestaw prawdopodobnie zadebiutuje z systemem iOS 14 tej jesieni. Według Emojipedii Apple wypuści również nowe opcje kolorowych masek na twarz dla Memoji – swoich awatarów śledzących ruchy twarzy, które użytkownicy mogą dostosować według własnych preferencji.

Maski Memoji, które pojawią się pod iOS 14

źródło: Engadget | Emojipedia | Unicode Consortium