117 nowych emoji, które pojawią jeszcze w 2020 roku

Konsorcjum Unicode ogłosiło 117 nowych ikon emoji, które zostaną dodane na platformach iOS, Android, Windows, iPadOS i macOS jeszcze w tym roku.

Emojipedia prezentuje 117 nowych Emoji z Unicode 13.0

Pełna lista 117 emoji dodanych do Unicode 13.0 została ujawniona dziś przez konsorcjum Unicode – wszystkie zostaną dodane do klawiatur smartfonów jeszcze w tym roku.

Tegoroczne nowe emotikony obejmują wiele nowych postaci uwzględniających ich płeć, takich jak alternatywa dla Świętego Mikołaja i pani Mikołaj o nazwie „Mx Claus”, mężczyzna z welonem i kobieta w smokingu. Pojawią się również nowe opcje dla zwierząt, takie jak czarny kot, mamut i żubr. Nowe emoji żywności to papryka, placek i tamale.

Pełna lista dodatków emoji Unicode, w tym ich podglądy, zostały opublikowane przez Emojipedia. Jak zwykle obrazy są błyszczącymi wersjami wykonanymi w stylu Apple’a, ale końcowe iteracje giganta technologicznego prawdopodobnie zostaną odtworzone w innym stylu.

Może Cię zainteresować także:

Oto 10 najpopularniejszych obecnie ikon emoji (2019)

Apple zazwyczaj aktualizuje dostępny zestaw emoji w wersjach na urządzenia  z systemami iOS, macOS, watchOS i iPadOS.

Obejrzyj je bliżej na poniższym wideo:

Emoji stały się ważnym aspektem komunikacji na iOS-ie i innych platformach. W związku z tym Apple czasami zamienia postacie w Animoji do wykorzystania w promocji nowych produktów, takich jak np. Clips. Na początku tego roku Apple dodało możliwość grawerowania etui AirPodsów za pomocą specjalnej czcionki emoji.

117 nowych Emoji na 2020 rok
117 nowych Emoji na 2020 rok

źródło: Emojipedia