Reddit banuje r/The_Donald a Twitch zawiesza konto Trumpa!

W dzisiejszych czasach, kneblem dla osób za wzniecanie mowy nienawiści jest blokada lub zwieszenie konta w mediach społecznościowych – tak właśnie postąpiły Reddit i Twitch.

Zbanowany reddit r/The_Donald

Wygląda na to, że Reddit przedefiniował swoje zasady dotyczące mowy nienawiści i sposobu, w jaki je egzekwuje. Dzisiaj firma ogłosiła, że ​​zakazała około 2000 subredditów, w tym jednego z najbardziej znanych forów protrumpowskich – r/The_Donald. Według dyrektora generalnego Reddita, Steve’a Huffmana: „w społeczności reddita zaczęło pojawiać więcej treści łamiącej zasady niż przeciętnie, które zantagonizowały nas i inne społeczności”.

Subreddit r/The_Donald nie jest powiązany z administracją Trumpa, chociaż Donald Trump – którego konto zostało dzisiaj zawieszone na Twitchu – wykorzystał go do wzięcia udziału w wydarzeniu Ask Me Anything jako kandydat w wyborach prezydenckich w 2016 roku. Forum stało się tak popularne, że kilka miesięcy temu utworzyło własną stronę internetową.

Reddit zakazał także r/ChapoTrapHouse, społeczności opartej na podcastie politycznym o tej samej nazwie. Niektórzy użytkownicy są samozwańczymi członkami pewnego rodzaju antyprawicowej grupy, która wykorzystuje wulgaryzmy i agresję, aby atakować przeciwnika.

Reddit mówi, że zakazał około 2000 subredditów za naruszenie bardziej rygorystycznych zasad dotyczących mowy nienawiści i rasizmu, ale tylko około 200 z nich ma ponad 10 użytkowników dziennie. Chociaż niektóre głośne społeczności zostały usunięte z platformy, ten ruch może nie być tak drastyczny, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Mamy nadzieję, że ten poziom egzekwowania pomoże uczynić Reddita bardziej integracyjną stroną internetową i pomoże uniknąć sytuacji, w której sama firma będzie czerpać korzyści z mowy nienawiści.

Firma przytacza następujące nowe zasady, które wpłynęły na decyzję o blokadzie:

  • Zasada 1 wyraźnie stwierdza, że społeczności i użytkownicy promujący nienawiść lub przemoc zostaną zakazane.
  • Zasada 2 łączy poprzednie zasady dotyczące zabronionego zachowania z prośbą o przestrzeganie zasad społeczności i publikowanie postów z autentycznym, osobistym interesem. Debata i kreatywność są mile widziane, ale spam i złośliwe próby ingerowania w inne społeczności już nie są.

Twitch zawiesił konto Donalda Trumpa

Firma należąca do Amazon twierdzi, że kanał prezydenta USA złamał zasady serwisu swoją nienawistną polityką postępowania.

Twitch tymczasowo zawiesił konto Donalda Trumpa. Firma twierdzi, że transmisja kanału President’s Tulsa Rally naruszyło zasady. Komentarze na Twitchu nawiązywały do negatywnych komentarzy prezydenta na temat migrantów z Meksyku.

W oświadczeniu dla Engadget, firma powiedziała: „Nienawistne zachowanie nie jest dozwolone na Twitchu. Zgodnie z naszymi zasadami kanał Prezydenta Trumpa został tymczasowo zawieszony w serwisie Twitch za komentarze przesyłane strumieniowo”.

Kampanii prezydenckiej Trumpa w 2020 roku towarzyszyło konto utworzone w październiku ubiegłego roku. Twitch twierdzi, że wyjaśniał to zespołowi medialnemu prezydenta, kiedy założył konto, że nie robi wyjątków dla polityków. „Jak wszyscy inni, politycy na Twitchu muszą przestrzegać naszych warunków świadczenia usług i wytycznych dla społeczności”, powiedziała wówczas firma. „Nie robimy wyjątków od treści o charakterze politycznym lub światopoglądowym i podejmiemy działania w związku z treściami zgłoszonymi jako naruszające nasze zasady”.

To zawieszenie najprawdopodobniej jeszcze bardziej zaszkodzi Trumpowi w relacjach z firmami technologicznymi. W maju prezydent podpisał nakaz wykonawczy, w którym zmusił FTC do podjęcia działań przeciwko firmom ograniczającym wypowiedzi użytkowników po tym, jak Twitter ukrył jeden z jego tweetów za wychwalanie przemocy.

źródło: Engadget | Twitch | Reddit