Poznaj dziedzictwo Waltera Mercado w „Mucho, Mucho Amor”

Legendarny astrolog Walter Mercado, który zachwycał swoją barwnością i wrażliwością, zniknął u szczytu sławy. Ten dokument Netfliksa we wzruszający sposób wyjaśnia, co się stało.

Mucho, Mucho Amor – legenda Watera Mercado (tyt. oryg. Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado)

Netflix opublikował dzisiaj pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego Mucho, Mucho Amor – legenda Watera Mercado (tyt. oryg. Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado), opowiadającego o życiu sławnego astrologa i jego zniknięciu z życia publicznego. Mercado zmarł 2 listopada 2019 roku w szpitalu Auxilio Mutuo w San Juan w Puerto Rico. Miał 87 lat.

Chociaż ponad 120 milionów latynoskich rodzin znało jego program astrologiczny, Mercado był również znany jako aktor, tancerz i pisarz. Wystąpił w puertorykańskich telenowelach Un adiós en el recuerdo (Pożegnanie z pamięcią) i Larga distancia (Długi dystans). W 1970 roku rozpoczął swój regularny program astrologiczny w Puerto Rico, El Show de las 12. Jego gwiazda świeciła coraz jaśniej, a przez dziesięciolecia jego prognozy astrologiczne były emitowane w Puerto Rico, Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych.

„Dorastaliśmy z nim” – mówi Lin-Manuel Miranda w zwiastunie filmu Mucho, Mucho Amor. „Nie znam żadnego anglojęzycznego astrologa, który przyciągnąłby uwagę milionów widzów”. Mercado w tajemniczy sposób zniknął z mediów i życia publicznego. „Może nie chciał się zestarzeć przed kamerami” – spekuluje Eugenio Derbez.

W Mucho, Mucho Amor reżyserzy Cristina Costantini i Kareem Tabsch oraz producent Alex Fumero uchwycili ostatnie dwa lata życia Mercado, kiedy zmagał się ze starzeniem się i swoją spuścizną – przygotowywał się do ostatniego gwiazdorskiego spektaklu. Tytuł filmu nawiązuje do hasła wypowiedzianego przez Mercado po emisji tygodniowych horoskopów.

Obejrzyj zwiastun:

Que Dios los bendiga a todos hoy mañana y siempre y que reciban de mi paz, mucha paz y sobre todo mucho, mucho, mucho amor, powiedział, co w wolnym tłumaczeniu znaczy: Niech Bóg was błogosławi dziś, jutro i zawsze, i mam nadzieję, że otrzymacie ode mnie pokój, dużo pokoju. Ale przede wszystkim dużo, bardzo dużo miłości .

Film dokumentalny Mucho, Mucho Amor: Legenda Waltera Mercado zadebiutuje w serwisie Netflix 8 lipca 2020 roku.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix | Entertainment Tonight