Zwierzęta naturalnej wielkości w Twoim pokoju z Google 3D

Oto pełna lista zwierząt, które dzięki Google 3D możesz zobaczyć w rozszerzonej rzeczywistości ze swojego smartfona.

Zwierzęta naturalnej wielkości w rozszerzonej rzeczywistości (AR) – Wyświetl w 3D

Podczas konferencji I/O w 2019 roku Google ogłosiło, że do swojej wyszukiwarki doda obiekty 3D w rozszerzonej rzeczywistości. Od tego czasu w wyszukiwarce Google możemy oglądać już kilka gatunków zwierząt za pomocą rozszerzonej rzeczywistości (AR) – poniżej znajdziesz pełną listę.

Dostęp do obiektów GoogleAR w wyszukiwarce jest niezwykle łatwy. Obiekty są dodawane do wyszukiwania w przekonaniu, że najłatwiejszym sposobem dowiedzenia się czegoś o nim jest jego zobaczenie. Widząc rzeczy w rozszerzonej rzeczywistości (AR), użytkownicy mogą zobaczyć skalę obiektu, a także szczegóły, których mogą nie zauważyć na podstawie zwykłego zdjęcia.

Aby zapewnić łatwy dostęp, Google umieściło zwierzęta i inne obiekty AR w trójwymiarze w swojej wyszukiwarce na urządzeniach mobilnych. Na przykład wyszukiwanie hasła „tygrys” spowoduje wyświetlenie grafu wiedzy Google Search, w którym możesz wybrać „Wyświetl w 3D”, aby zobaczyć w naturalnych rozmiarach tygrysa czy pandę na dywanie swojego pokoju – oczywiście dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Grafy wiedzy często pokazywane są dla filmów, sławnych celebrytów i innych popularnych tematów. W przypadku zwierząt 3D za pośrednictwem mobilnej wyszukiwarki Google, zobaczysz krótki przegląd na temat danego gatunku, link do Wikipedii oraz nową sekcję z tekstem np. „Zobacz jak wygląda tygrys naturalnej wielkości” oraz przycisk „Wyświetl w 3D”.

Zobacz także w rozszerzonej rzeczywistości i z bliska anatomię człowieka, budowę komórek, Apollo 11 a nawet jaskinię Chauveta:

Jak wyświetlić obiekty AR w Google’u?

Zwierzęta 3D w wyszukiwarce Google są różne na każdym urządzeniu. Zazwyczaj obiekty AR lub 3D mogą nie być widoczne na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Aby wyświetlić te obiekty, potrzebujesz smartfona.

Nowa funkcja obsługiwana jest przez większość nowoczesnych smartfonów! Aby wyświetlać obiekty AR w wyszukiwarce Google, potrzebujesz:

 • smartfon (lub tablet) z Androidem 7.0 lub nowszym z preinstalowanym sklepem Google Play,
 • iPhone (lub iPad) z systemem iOS 11.0 lub nowszym (iPadOS),
 • wśród wspieranych urządzeń są najpopularniejsze smartfony, w tym Samsung Galaxy S8/S9/S10/S20, Note 8/9/10, dowolny smartfon Google Pixel i inne urządzenia z Androidem takich firm jak LG, Motorola i innych marek,
 • jeśli chodzi o urządzenia Apple’a, to zwierzęta 3D wyświetlisz na urządzeniach iPhone 6S, 7, 8, X i 11 (i nowsze), a także na większości modeli iPada.

Jeśli nie masz pewności, czy zwierzęta 3D i inne obiekty AR w wyszukiwarce Google będą działać, po prostu spróbuj!

Wyświetlanie zwierząt w 3D i AR z wyszukiwarki Google na smartfonie

Lista zwierząt w 3D dostępnych w wyszukiwarce Google

Jakie zwierzęta można wyświetlać w naturalnych rozmiarach dzięki nowej funkcji wyszukiwarki Google? Google nie opublikowało nigdzie oficjalnej list zwierząt 3D, ale istnieje wiele znanych przykładów, z których wiele sam osobiście „wpuściłem do swojego domu” i wylistowałem poniżej – dzięki temu możesz zobaczyć, jak to wszystko działa w akcji.

Wystarczy, że na swoim smartfonie, klikniesz w poniższe linki i wyświetlisz wyniki wyszukiwania w przeglądarce mobilnej (Safari, Chrome, Firefox, Opera).

Dostępne zwierzęta w rozszerzonej rzeczywistości (Google 3D):

Istnieją zapewne inne przykłady, których nie zidentyfikowałem. Na pewno Google z czasem doda ich więcej! W końcu lista ta się powiększyła, odkąd Google po raz pierwszy ogłosiło funkcję zwierząt w 3D.

Zobacz jak wyświetlić zwierzęta naturalnych rozmiarów w swoim pokoju?

Jakie inne obiekty AR są dostępne w wyszukiwarce Google?

W wyszukiwarce Google jest więcej innych obiektów w rozszerzonej rzeczywistości niż tylko zwierzęta 3D. Google współpracuje z niektórymi witrynami i markami, aby pokazywać produkty, meble, a nawet ludzkie ciało w 3D. Poniżej wymieniłem kilka przykładów.

 • Szkielet człowieka
 • Anatomia człowieka
 • Obiekty NASA (planety):
  • Merkury
  • Wenus
  • Ziemia
  • Mars
  • Jowisz
  • Saturn
  • Neptun
  • Uran
  • Pluton

Powyższe przykłady nie są jednak tak proste do wyświetlenia i wyszukania w wynikach wyszukiwania Google jak zwierzęta, ponieważ modele 3D pojawiają się niżej w wynikach wyszukiwania obok adresów witryn, które je dostarczają.

Od czasu do czasu też nie pojawiają się wcale. Na przykład planety pojawiają się bardziej niezawodnie, gdy dodasz frazę „In depth” do zapytania wyszukiwania, np. Venus In Depth.

źródło: 9TO5Google via @Google