Grosza daj… muzyka z serialu „Wiedźmin” na Spotify i Apple Music

Utwór „Toss a Coin to Your Witcher” z serialu „Wiedźmin” Netfliksa jest już dostępny do streamowania w Spotify i Apple Music – pełna ścieżka dźwiękowa pojawi się 24 stycznia.

Jaskier śpiewający „grosza daj Wiedźminowi” (Wiedźmin)

Minęło ponad miesiąc od premiery nowego serialu Wiedźmin (tyt. oryg. The Witcher), ale Netflix dopiero teraz wydał w muzycznych serwisach streamingowych oficjalną wersję przełomowego hitu muzycznego pochodzącego z serialu.

Śpiewana przez Jaskra piosenka pt. Toss a Coin to Your Witcher (pol. Grosza daj Wiedźminowi) jest teraz dostępna do streamowania w serwisach Spotify i Apple Music, a pełna ścieżka dźwiękowa z serialu zostanie udostępniona 24 stycznia 2020 roku.

Cały soundratrack serialu „Wiedźmin” trwa ponad trzy godziny – jest to wynik pracy kompozytorów Sonyi Belousova i Giony Ostinelli. W serwisie Apple Music opublikowano już pełną listę utworów, ale do odsłuchu dostępny jest na razie tylko Toss a Coin to Your Witcher.

Cała ściezka dźwiękowa The Witcher (Music from the Netflix Original Series) zadebiutuje na całym świecie już w najbliższy piątek.

W wywiadzie dla Men’s Health Joey Batey, który gra barda Jaskra w serialu, nazwał ten utwór „najbardziej irytującą rzeczą, jaką kiedykolwiek słyszał – to takie chwytliwe”. Piosenka cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych, od kiedy serial został wydany 20 grudnia 2019 roku.

Wygląda jednak na to, że Netflix najwyraźniej nie był przygotowany na tak wielką popularność utworu i nie wydał oficjalnie utworu poza SoundCloudem, gdzie udostępnili go sami kompozytorzy. (teraz utwory na SoundCloudzie zostały zamienione na płatne). Według postu Belousovej na Instagramie opóźnienie leżało po stronie Netflix: „Przygotowaliśmy ścieżkę dźwiękową i nie możemy się doczekać, aby ją wydać, jednak nie ma ETA w tej chwili, ponieważ to od Netflix zależy, czy to się stanie, czy nie ”- napisała wtedy.

Jeśli chodzi o samego Wiedźmina, ma się dobrze: w ramach zysków za IV kwartał 2019 r. Netflix ogłosił, że serial dotarł do 76 milionów gospodarstw domowych (przynajmniej według nowych, nieco kontrowersyjnych wskaźników oglądalności) i jest na dobrej drodze, aby stać się najpopularniejszym w historii oryginalnym serialem telewizyjnym.

Posłuchaj utworu także w polskiej wersji językowej:

Oryginalna wersja z tekstem:

Tekst utworu „Toss a coin to your Witcher” w wersji angielskiej:

When a humble bard
Graced a ride along
With Geralt of Rivia
Along came this song

From when the White Wolf fought
A silver-tongued devil
His army of elves
At his hooves did they revel

They came after me
With masterful deceit
They broke down my lute and
They kicked in my teeth

While the devil’s horns
Minced our tender meat
And so cried the Witcher
“He can’t be bleat!”

Toss a coin to your Witcher, O Valley of Plenty! O Valley of Plenty!
Toss a coin to your Witcher, O Valley of Plenty!

At the Edge of the World
Fight the mighty horn
That bashes and breaks you
And brings you to mourn

He thrust every elf
Far back on the shelf
High up on the mountain
From whence it came

He wiped out your pest
Got kicked in his chest
He’s a friend of humanity
So give him the rest

That’s my epic tale
Our champion prevailed
Defeated the villain
Now pour him some ale!

Toss a coin to your Witcher, O Valley of Plenty! O Valley of Plenty!
Toss a coin to your Witcher, A friend of humanity!

źródło: The Verge