Motorola razr™ – ikona powraca do Polski

Motorola razr™ – telefon, którego pierwsza odsłona stała się ikoną stylu popkultury, 22 stycznia 2020 r. powraca do Polski w zupełnie nowej, przełomowej formie.

motorola razr (edycja 2020 r.)

Jest to całkowicie nowa konstrukcja, która została opracowana od podstaw. Nowa motorola razr™ to urządzenie, jakiego jeszcze na polskim rynku nie było. Łączy w sobie elegancję i kultowy wygląd z najnowszymi technologiami, a jego opracowanie zajęło cztery lata. Motorola razr będzie dostępna wyłącznie w Orange, który jako jedyny polski operator oferuje niezbędną w tym modelu wirtualną kartę SIM, czyli eSIM.

Twórcy razr postanowili zbadać, w jaki sposób elastyczne ekrany mogą pozytywnie wpłynąć na obsługę telefonu. W związku z tym, Motorola w początkowych fazach testów konsumenckich, opracowała i przetestowała ponad 20 prototypów.

Najlepszym rozwiązaniem okazała się znana i lubiana konstrukcja z klapką. Łączy ona zalety współczesnego smartfonu z dużym, cenionym przez konsumentów ekranem. Zastosowanie unikatowego zawiasu pozwoliło połączyć funkcjonalności nowoczesnego telefonu z kompaktowymi rozmiarami. Kiedy urządzenie nie jest używane, można je dosłownie złożyć na pół i wsunąć do kieszeni.

Poszukiwanie oryginalnych rozwiązań zajęło cztery lata. Rezultatem prac jest powstanie pierwszego w branży, opatentowanego zawiasu bez odstępów, który umożliwia doskonałe dopasowanie obu stron polimerowego ekranu do zamkniętej obudowy i chroni go przed zanieczyszczeniami. To przełomowe podejście do konstrukcji i wzornictwa otworzyło nowy etap rozwoju urządzeń mobilnych, tworząc telefon, który nie przypomina dotychczas stosowanych rozwiązań.

Nowy razr to elegancki i świetnie zaprojektowany telefon, który dobrze leży w dłoni. Obudowa zewnętrzna została wykonana z wysokiej klasy stali nierdzewnej oraz szkła 3D Gorilla Glass. Podczas projektowania nowej motoroli razr postawiono na smukły kształt oraz pozbawioną radykalnych kontrastów kolorystycznych stylistykę. Równie istotny był spójny design, który nie zaburza jednolitej konstrukcji. Dzięki temu razr zachowuje niepowtarzalny, kompaktowy i stylowy kształt.

Nowa motorola razr: ikona w nowej odsłonie

Główny, elastyczny, składany wyświetlacz Flex View ma przekątną 6,2 cala i proporcje obrazu 21:9. Razr poza głównym ekranem jest również wyposażony w interaktywny wyświetlacz Quick View o przekątnej 2,7 cala, na którym można przeglądać najistotniejsze informacje i powiadomienia bez konieczności otwierania telefonu.

Kiedy telefon jest zamknięty, zewnętrzny wyświetlacz pozwala nawiązywać połączenia, odpowiadać na wiadomości, płacić zbliżeniowo, sterować odtwarzaniem muzyki, czy robić selfie. Jest również ułatwieniem, dzięki któremu można korzystać z Asystenta Google oraz aktywować poszczególne funkcje, takie jak Wi-Fi czy Bluetooth.

Ceny i dostępność

Motorola razr z eSIM od Orange to przykład udanej współpracy producenta i operatora. Orange, jako jedyny polski operator oferuje wirtualną kartę SIM, czyli usługę eSIM. Obecnie korzysta z niej ponad 30 tysięcy klientów, którzy wykorzystują ją jako kartę główną w smartfonie, lub dodatkową kartę z tym samym numerem np. w smartwatchu. Zastosowanie Orange eSIM w motoroli razr pozwoli klientom nie tylko cieszyć się możliwościami tego smartfona, lecz także spopularyzuje tę praktyczną i wygodną usługę.

Nowa motorola razr będzie dostępna w sprzedaży w ofercie online w sieci Orange oraz w wybranych Smart Store od lutego 2020.

źródło: informacja prasowa