„Catan: World Explorers” w AR może być oparta na technologii Niantic

Nowa gra mobilna „Catan: World Explorers” może wykorzystywać elementy technologii rozszerzonej rzeczywistości z gier firmy Niantic?

Gra mobilna AR „Catan: World Explorers”

Najpierw, w 2013 roku pojawił się Ingress, potem (w 2016) światową sławę zdobyła gra Pokémon GO a w tym roku wydany został nowy tytuł Harry Potter: Wizards Unite. Czy teraz przyjdzie czas na nową grę mobilną Catan: World Explorers opartą na popularnej grze planszowej Osadnicy z Catanu?

Wiele znaków wskazuje na to, że będzie to tytuł, który otrzyma wsparcie Niantic w „świecie rzeczywistym”.

Pod koniec ubiegłego miesiąca firma stojąca za grą Catan powiedziała podczas konferencji na temat gier planszowych w Niemczech, że pracuje nad „grą opartą na lokalizacji dla wielu graczy” (choć nie wspominając nic o Niantic). Gra mobilna działająca w rozszerzonej rzeczywistości pt.Catan: World Explorers ma „przekształcać całą Ziemię w jedną gigantyczną grę CATAN”.

Odkąd pojawiła się strona internetowa tej gry, dociekliwi użytkownicy na subreddicie Ingress (nieoficjalna baza dla fanów pierwszego tytułu Niantic) odkryli kilka ciekawych wskazówek ukrytych w kodzie źródłowym witryny. Oficjalne linki do warunków korzystania z usługi i polityki prywatności wskazują na przykład na serwery firmy Niantic, a strona pobiera JavaScript z „Niantic” w nazwie pliku. Więc jeśli Niantic nie był w to zamieszany, ktoś popełnił bardzo dziwne błędy – albo zrobił to celowo?

Jak donosi serwis TechCrunch, rzeczywiście, wraz z ludźmi z Niantic potwierdzono, że firma jest rzeczywiście zaangażowana w ten projekt. Nie mówią jednak o tym zbyt wiele, ale potwierdzili, że gra jest budowana na platformie Real World firmy Niantic.

„Catan: World Explorers”

Nie jesteś pewny co to oznacza? Po uruchomieniu Pokémon GO, Niantic zaczął skupiać się na narzędziach, które już zbudował (ich ogromna baza danych lokalizacji w świecie rzeczywistym, silnik gry i architektura serwera, która sprawia, że ​​cała gra działa „w świecie rzeczywistym”) i otwarcie jej dla firm trzecich. Podczas gdy Pokémon GO został w dużej mierze zbudowany w Niantic z pewnym nadzorem ze strony The Pokémon Company, w Harry Potter: Wizards Unite przerzucono więcej zadań na swoich partnerów w WB Games.

Może Cię zainteresować:

Gra planszowa „Catan VR” wkracza do wirtualnej rzeczywistości

Tymczasem wiemy trochę więcej o grze „Catan: World Explorers” ze wspomnianej strony promocyjnej:

  • Główny ekran rozgrywki, przynajmniej na tym wczesnym etapie, wygląda bardzo podobnie do gry Pokémon GO i Harry Potter Wizards Unite. Ten sam widok mapy na całym ekranie, awatar w lewym dolnym rogu itp.
  • Będziesz „budować drogi, rozbudowywać osady i walczyć o punkty zwycięstwa” oraz wymieniać zasoby z innymi graczami i postaciami niezależnymi.
  • Punkty orientacyjne, które są odpowiednikami Pokéstops?Gyms w Pokémon Go lub Inns/Fortress w Harrym Potterze, będą działać jako lokalizacje do „zbierania zasobów i budowania osad” w grze Catan.
  • Poza tym, na początku 2020 roku powinniśmy poznać znacznie więcej szczegółów na temat rozgrywki i samej gry.
Zrzuty ekranu z gry mobilnej „Catan: World Explorers”
Zrzuty ekranu z gry mobilnej „Catan: World Explorers”

Jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiło Niantic, gdy był to niewielki zespół w Google, który tak naprawdę nie wiedział, co zamierza zbudować, przeanalizowała ogromną kolekcję gier planszowych, aby znaleźć mechanikę, która może działać jako gra mobilna. Doprowadziło to do zbudowania prototypu o nazwie BattleSF…, który doprowadził do Ingress…, który doprowadził do Pokémon GO i nie tylko. To ciekawe, że firma wróciła znowu do świata gier planszowych.

źródło: TechCrunch – Is this Niantic’s next game?