„Harry Potter: Wizards Unite” wystartuje 21 czerwca 2019 r.

Długo wyczekiwana gra mobilna od Niantic pt. „Harry Potter: Wizards Unite” (następca gry Pokemon Go) wystartuje w piątek  21 czerwca 2019 w wybranych krajach na świecie.

Harry Potter: Wizards Unite
Harry Potter: Wizards Unite

Wiedzieliśmy, że nadchodząca gra mobilna w rozszerzonej rzeczywistości AR, oparta na lokalizacji od Niantic pod tytułem Harry Potter: Wizards Unite, wkrótce pojawi się na Androida i iOS-a, dzięki niedawnym betom wydanym w Nowej Zelandii i Australii. Teraz, twórcy gry ogłosili oficjalnie na Twitterze, że Wizards Unite będzie dostępny do pobrania w sklepie Google Play Store oraz App Store od piątku 21 czerwca br.

Nadal nie wiadomo, kiedy gra dotrze do reszty świata. Na pewno pojawi się w USA i Wielkiej Brytanii. Jeśli dystrybucja będzie podobna jak w przypadku uruchomienia gry Pokémon GO w 2016 roku, nowe regiony powinny zostać dodane w krótkim odstępie czasu, gdy serwery nieco się uspokoją. Jak dotąd oficjalnie wiadomo, że gra pojawi się w kolejnych regionach „wkrótce”.

Przeczytaj także: Ruszyła wstępna rejestracja gry „Harry Potter: Wizards Unite”

Poniżej możesz obejrzeć nowy zwiastun gry Harry Potter: Wizards Unite, choć w rzeczywistości nie pokazuje on żadnej rozgrywki. Na szczęście niedawny opis bety i rejestracji wstępnej jasno pokazał, że mechanika będzie podobna do tej z Pokémon GO, ale zamiast zbierać Pokémony, będziesz spędzać czas na wyszukiwaniu Foundables (przeklętych przedmiotów), które infekują obszary mugoli.

Jeśli więc mieszkasz w USA lub Wielkiej Brytanii (lub masz założone konto w sklepach z tych regionów), możesz spodziewać się, że dostaniesz w swoje ręce Harry’ego Pottera: Wizards Unite już jutro!

Jeśli mieszkać w pozostałych regionach, w tym w Polsce, pamiętaj o naciśnięciu przycisku rejestracji wstępnej, aby otrzymać powiadomienie, gdy gra będzie oficjalnie dostępna!

Zrzuty ekranu z gry: „Harry Potter: Wizards Unite”
Zrzuty ekranu z gry: „Harry Potter: Wizards Unite”

Grę można pobrać już ze sklepów App Store i Google Play, pod warunkiem, że masz założone konto w australijskiej lub nowozelandzkiej wersji sklepu:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play