Pokémon GO długo wyczekiwana gra mobilna od Nintendo

Firma Nintendo wreszcie udostępniła długo wyczekiwaną grę mobilną z elementami AR Pokémon GO na smartfony z Androidem i iOS-em.

Gra mobilna Pokemon GO od Nintendo

Gra mobilna Pokémon Go z rozszerzoną rzeczywistością od Nintendo jest już dostępna do pobrania za darmo na urządzenia z systemami Android i iOS. W ciągu ostatnich kilku miesięcy gra była dostępna dla ograniczonej grupy testerów wersji beta, a od dzisiaj grę można pobrać ze sklepu z aplikacjami w wybranych krajach na świecie.

W Pokémon Go gracze polują na Pokemona w rzeczywistych warunkach, a następnie walczą nimi w Pokémon Gyms. Gracze muszą być w odległości ok. 30 metrów od Pokemona lub Siłowni (Gym), aby móc wejść z nimi w interakcję. Podobnie jak w popularnej grze AR Ingress, gracze muszą poruszać się po okolicy, aby móc efektywnie grać.

Istnieje kilka sprytnych elementów w grze mobilnej Pokemon GO. Na przykład, aby znaleźć Pokemona w wodzie, trzeba udać się do zbiorników wodnych! Siłownie Pokémon Gyms umieszczone zostały głównie w parkach i kościołach, a PokéStops – miejsca, gdzie można znaleźć bezpłatne produkty, znajdują się przy lokalnych atrakcjach.

Minęło sporo czasu, zanim Nintendo uświadomiło sobie, jaki tkwi potencjał w użytkownikach gier mobilnych. Gra Pokémon GO ma wszelkie znamiona wielkiej, wciągającej gry wieloosobowej, która wymaga interakcji nie tylko wirtualnej. Firma zdecydowała się udostępnić tę grę za darmo, z możliwością robienia zakupów w aplikacji oraz opcjonalnym dodatkiem Pokémon Go Plus za 35 $, jednak większość użytkowników nie będzie musiała wydać ani grosza, aby cieszyć się tą grą.

Screen z gry Pokemon GO Screen z gry Pokemon GO

Gra nie jest jeszcze dostępna w Polsce ani w Stanach Zjednoczonych, choć deweloper Niantic zapowiada, że wkrótce pojawi się ona w kolejnych regionach.Gracze w Australii i Nowej Zelandii mogą pobrać i grać już w grę.

Użytkownicy Androida mogą pobrać nową grę w sklepie Google Play, a użytkownicy iOS-a w sklepie App Store, klikając na poniższe przyciski (dostępna w niektórych regionach).

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play