Gra planszowa „Catan VR” wkracza do wirtualnej rzeczywistości

Klasyczna gra planszowa „Osadnicy z Catanu” doczekała się wersji w wirtualnej rzeczywistości – już wkrótce będziemy mogli zagrać w „Catan VR”.

„Catan VR” - Osadnicy z Catany w wirtualnej rzeczywistości

Jeśli kiedykolwiek grałeś w grę planszową „Osadnicy z Catanu” autorstwa Klausa Taubera, to z pewnością pokochasz to, że będziesz mógł doświadczyć rozgrywki w klasyczną planszówkę w całkowicie nowym wymiarze – wirtualnej rzeczywistości. Stworzona przez speców od VR (z ang. Virtual Reality) z Experiment 7, przy współpracy wydawcy gry Asmodee Digital, gra „Catan VR” ma zostać wydana na Oculus Rift i Samsung Gear jeszcze w tym roku.

Nowa wersja Catana w wirtualnej rzeczywistości będzie miała takie same zasady jak oryginał, z tą różnicą, że będziemy rozgrywać ją w goglach VR. Wygląda na to, że funkcje rozgrywek multiplayer i cross-play będą dostępne online.

Studio Eksperiment 7 ma spore doświadczenie w tworzeniu gier VR – spod ich ręki wyszły takie tytuły jak Magic Table Chess oraz Dungeon Chess.

Przeczytaj także: Najlepsze gry planszowe na tablety

— Gdy po raz pierwszy zobaczyłem grę „Osadnicy z Catanu” w magicznym świecie wirtualnej rzeczywsitości, byłem zafascynowany tym co oferuje VR. – powiedział Klaus Tauber,  który po raz pierwszy wydał swoją planszówkę w 1995 roku. Od tego czasu gra doczekała się kilku dodatków i wersji. Sprzedano ją w ponad 20 mln egzemplarzy i przeniesiono ją na platformy cyfrowe w tym na konsole i gry mobilne na smartfony.

Może Cię zainteresować również: PlayTable – pierwsza na świecie konsola do gier planszowych

źródło: Engadget via Experiment 7