Apple Music przedstawia playlistę Replay ’19

W serwisie Apple Music możesz utworzyć playlistę Replay z  utworami, które najczęściej odtwarzałeś w 2019 roku – możesz też cofnąć się do lat poprzednich!

Apple Music Replay 2019

Apple Music konkuruje ze Spotify wraz z wprowadzeniem nowej funkcji – Apple Music Replay, która pozwala subskrybentom spojrzeć wstecz na swoją ulubioną muzykę z 2019 roku. Funkcja ta jest pod pewnymi względami podobna do popularnego podsumowanie w Spotify na koniec roku, znanej jako Wrapped. Jednak wersja Apple Music Replay to coś więcej niż tylko roczne podsumowanie – to ciągłe zmieniające się doświadczenie.

Dzięki Apple Music Replay subskrybenci otrzymują playlistę swoich najlepszych piosenek z 2019 roku oraz listy odtwarzania za każdy rok, od którego subskrybują Apple Music, czyli aż od 2015 roku!

Można je dodać do biblioteki Apple Music, dzięki czemu można je odtwarzać strumieniowo w dowolnym momencie, nawet w trybie offline. Jak każda lista odtwarzania, Apple Music Replay może być również udostępniany innym, umożliwiając na przykład porównywanie najlepszych utworów z przyjaciółmi lub publikowanie w mediach społecznościowych.

Zobacz także:

Od teraz Apple Music dostępne też w przeglądarce

Ale chociaż Spotify’s Wrapped to raczej coroczna retrospekcja, Apple Music Replay będzie aktualizowana przez cały rok, ewoluując wraz z Twoimi gustami muzycznymi i zainteresowaniami. Według Apple’a lista odtwarzania i powiązane z nią dane będą aktualizowane w niedziele, aby odzwierciedlić ostatnią aktywność subskrybentów.

To sprawia, że ​​lista odtwarzania jest bardziej kompilacją ulubionych, która wciąż dodaje wartości przez cały rok, a nie tylko pod koniec roku. A kiedy nadejdzie styczeń, lista odtwarzania Replay 2020 będzie pustą listą, która wypełni się po tym jak zaczniesz słuchać wybrane pozycje z katalogu 60 milionów utworów Apple Music.

Replay Apple Music (Macbook i iPhone)

Apple Music Replay jest dostępna w aplikacji Apple Music na różnych platformach, w tym przez internet na stronie internetowej replay.music.apple.com.

Okładki playlisty Apple Music Replay

Playlista Apple Music Replay ma na celu pomóc firmie Apple lepiej konkurować ze Spotify, wykorzystując transmisję strumieniową do tworzenia wielu spersonalizowanych list odtwarzania i funkcji dla swoich użytkowników i subskrybentów. Spotify ogłosiło ostatnio lepsze niż oczekiwano zyski osiągając 113 milionów subskrybentów premium. Tymczasem Apple miało pod koniec czerwca 60 milionów płatnych subskrybentów.

źródło: Apple Music replay via TechCrunch