Od teraz Apple Music dostępne też w przeglądarce

Firma Apple udostępniła dostęp do serwisu Apple Music także za pośrednictwem przeglądarki internetowe z internetowym odtwarzaczem beta.

Przeglądarkowa wersja serwisu Apple Music
Przeglądarkowa wersja serwisu Apple Music

Z serwisu Apple Music można od dziś korzystać za pomocą nowego interfejsu internetowego, który pozwala subskrybentom usługi strumieniować muzykę bezpośrednio z przeglądarki bez konieczności instalowania iTunesa lub osobnej aplikacji Apple Music. Nowy interfejs sieciowy jest od dziś dostępny jako publiczna wersja beta dla subskrybentów na stronie: beta.music.apple.com.

Interfejs wygląda bardzo podobnie do nowej samodzielnej aplikacji muzycznej Apple’a, którą firma wypuści pod systemem macOS Catalina w tym roku, z tą różnicą, że ten działa w przeglądarce internetowej. Apple twierdzi, że usługa powinna działać we wszystkich przeglądarkach, w tym w Google Chrome, i na wszystkich urządzeniach, w tym z Windowsem 10, Chrome OS, a nawet na platformach mobilnych takich jak Android.

Witryna oferuje dostęp do całego katalogu Apple Music, a także wszelkich utworów zsynchronizowanych przez użytkowników z bibliotekami, których nie ma w Apple Music. Listy odtwarzania – w tym spersonalizowane rekomendacje Apple „For You”  i stacje radiowe Apple Music będą również dostępne jako część wersji beta.

Witryna w wersji beta będzie pozbawiona niektórych funkcji, w tym flagowej transmisji radia internetowego Beats 1 na żywo, niektórych oryginalnych treści i teledysków oraz inteligentnych list odtwarzania. Apple zapowiada, że z czasem będzie rozbudowywać tę witrynę. Ponadto w końcu będziesz mógł zarejestrować się w Apple Music bezpośrednio z internetu, chociaż nie będzie to możliwe w tej wersji beta.

Zrzut ekranu z webowej wersji Apple Music
Zrzut ekranu z webowej wersji Apple Music

Jeśli chodzi o logikę dodawania interfejsu internetowego, pozwala to firmie Apple dotrzeć z Apple Music do odbiorców korzystających innych platform, takich jak Chrome OS lub Linux – bez konieczności opracowywania i obsługi niestandardowej aplikacji dla każdej platformy.

Ekran po zalogowaniu do Apple Music w przeglądarce internetowej
Ekran po zalogowaniu do Apple Music w przeglądarce internetowej

Możliwość korzystania z Apple Music za pomocą przeglądarki internetowej stawia Apple’a na równi z jego największym konkurentem z branży strumieniowania muzyki, czyli Spotify. Szwedzka usługa przesyłania strumieniowego, która stała się pierwszą platformą, osiągnęła 100 milionów płatnych subskrybentów na początku tego roku, od lat oferuje odtwarzacz internetowy, który umożliwia abonentom dostęp do muzyki bez konieczności instalowania jakiejkolwiek aplikacji.

Przeczytaj także:

Ze Spotify korzysta już 100 mln subskrybentów Premium

źródło: Apple via The Verge