Firefox Lite 2.0 na Androida jest już dostępny

Wersja przeglądarki Firefox Lite na wybrane rynki – wcześniej Firefox Rocket, potem Lite, a następnie Rocket doczekała się dużej aktualizacji do wersji 2.0.

Firefox Lite (ikona)

Aplikacja mobilna Firefox Lite oparta na Chromium domyślnie blokuje reklamy i moduły śledzące, umożliwiając błyskawiczne przeglądanie stron internetowych przy zmniejszonej przepustowości. Po czterokrotnej zmianie jego nazwy Firefox Lite został zaktualizowany do wersji 2.0.

Przeglądarka mobilna jest bardzo lekka, zajmuje niewiele miejsca i jest przeznaczona głównie na rynki, gdzie internet drogi! Przy całej miniaturyzacji, zachowuje wszystkie standardy związane z bezpieczeństwem i prywatnością. Dzięki niej możesz również łatwo udostępniać przeglądane strony i zwiększyć prędkość przeglądania sieci nawet przy korzystaniu z połączeń o małej prędkości przesyłu danych.

Nowa aktualizacja Lite zawiera kilka zabawnych i przydatnych funkcji, z których moim ulubionym jest wbudowane zrzuty ekranu  całej strony. Na stronie głównej będziesz mieć dostęp do wielu gier (bardzo zabawnych), a także bardzo uproszczonej strony z wiadomościami (przydatne).

Może Cię zainteresować także: Firefox 70 ze wzmocnioną ochroną przed śledzeniem

Obie strony ładują się szybko, a gry uruchamiają się od razu w przeglądarce. Również na stronie głównej znajduje się pasek wyszukiwania specjalnie do porównywania cen produktów, który może być szczególnie przydatny w związku z nadchodzącymi świętami i zakupem prezentów.

Najważniejsze funkcje w przeglądarce mobilnej Firefox Lite 2.0:

  • Zabawa: szybki dostęp do gier w przeglądarce.
  • Poręczność: kompaktowa strona z wiadomościami.
  • Szczególnie przydatne: narzędzia do porównywania cen.

Zrzuty ekranu z przeglądarki Firefox Lite 2.0

Firefox Lite ma kilka drobnych funkcji związanych z zakupami dostępnych tylko w regionie Azji, ale aktualizacja 2.0 jest szczególnie przydatna dla tych, którzy dbają o swoją prywatność i szukają lekkiej i wygodnej przeglądarki. Dla użytkowników poza Azją aplikacja dostępna jest tylko w postaci APK Mirror.

Firefox Lite jest dostępny tylko na Androida w Chinach, Indonezji, Indiach, na Filipinach, w Tajlandii i Wietnamie.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play