W aplikacji Alior Banku można już dodać kartę do Google Pay i Apple Pay

Alior Bank ułatwił swoim klientom korzystającym z aplikacji mobilnej dodawanie kart do popularnych metod płatności mobilnych za pomocą smartfona: GPay i Apple Pay.

Apple Pay i Google Pay w aplikacji mobilnej Alior Banku.

Nowa opcja pozwala użytkownikom na szybkie i łatwe dodanie swoich kart do popularnych usług płatności mobilnych Apple Pay (dla właścicieli urządzeń z systemem iOS) oraz Google Pay (dla właścicieli urządzeń z systemem Android) z poziomu aplikacji bankowej.

Klienci Alior Banku mogą korzystać z płatności mobilnych Google’a lub Apple’a od pierwszego dnia ich działania w Polsce (Google Pay – wcześniej Android Pay – w listopadzie 2016 roku i Apple Pay w czerwcu 2018 roku). Teraz klienci mogą tokenizować karty znacznie wygodniej i szybciej niż konfigurowanie w appkach systemowych.

Do tej pory, karty można było dodawać do tych usług za pomocą aplikacji Google Pay lub Apple Wallet. Od teraz wszystko można zrobić w kilku prostych krokach z poziomu aplikacji mobilnej „Alior Bank”.

Przeczytaj także: Biometryczna autoryzacja transakcji w Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe

Jak dodać kartę do Google Pay lub Apple Pay w aplikacji mobilnej Alior Banku?

Wystarczy przejść do zakładki Płatności → Płatności zbliżeniowe, następnie wybrać kartę, którą chcemy dodać do usługi Google Pay™ klikając w przycisk Dodaj do GPay, zaakceptować warunki korzystania z usługi i postępować według wskazówek pojawiających się na ekranie.

Proces dodawania karty do Apple Pay z poziomu aplikacji mobilnej na iOS-a jest podobny do tego w przypadku aplikacji na Androida. Karty Alior Banku można także dodać do wyżej wymienionych usług w widoku szczegółów kart płatniczych.

Opcja udostępniana jest sukcesywnie i powinna być wkrótce widoczna już wszystkich użytkowników aplikacji – należy pamiętać, aby zaktualizować aplikację „Alior Bank” do najnowszej wersji dostępnej w sklepach Google Play i App Store.