Biometryczna autoryzacja transakcji w Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe

W aplikacjach mobilnych Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe klienci będą mogli korzystać z autoryzacji wybranych transkacji za pomocą odcisku palca na Androidzie i iOS-ie lub Face ID na iPhonie.

Biometryczna autoryzacja transakcji w Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe

Najnowsze wersje aplikacji mobilnych Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe na urządzenia z systemem Android umożliwiają już logowanie oraz autoryzację operacji odciskiem palca. Aktualizacja aplikacji mobilnej „Alior Bank” w wersji na urządzenia z systemem iOS, która będzie dostępna już na początku przyszłego tygodnia, będzie jeszcze bardziej zaawansowane, ponieważ autoryzacja transakcji możliwa będzie za pomocą funkcji Face ID (na modelach wykorzystujących  biometrię twarzy).

Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe stawiają na biometrię. Klienci tych banków mogą logować się do aplikacji mobilnych za pomocą odcisku palca w przypadku urządzeń wyposażonych w system Android. Funkcja logowania za pomocą Touch ID i Face ID była do tej pory dostępna już w aplikacji na iOS-a. Ponadto, analogiczne metody biometryczne, czyli wykorzystujące przy identyfikacji linie papilarne i rysy twarzy, Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe stosują w swoich uaktualnionych aplikacjach mobilnych przy autoryzacji wybranych dyspozycji m.in. przelewów, doładowań telefonów, spłaty kart, płatności BLIK. W przyszłym tygodniu funkcja autoryzacji transakcji za pomocą Face ID i Touch ID pojawi się także w aplikacji Alior Bank na urządzenia z systemem iOS, które obsługują tę funkcję.

W przypadku aplikacji mobilnej T-Mobile Usługi Bankowe dodano również biometryczną opcję logowania do serwisu transakcyjnego i autoryzacji zlecanych w nim transakcji z poziomu aplikacji mobilnej – jest to dostępna od dawna alternatywa dla kodów SMS, która teraz zapewnia jeszcze większy komfort. Dla bezpieczeństwa środków klienta, logowanie może przebiegać dwustopniowo. W tej opcji użytkownik potwierdza logowanie do systemu, wpisując w pierwszej kolejności hasło w bankowości internetowej, a następnie dodatkowo autoryzuje logowanie w aplikacji mobilnej. Już niedługo o podobna funkcja zostanie dodana w bankowości internetowej Alior Banku.

Sprawdź także: Alior Bank zainwestował w startup PayPo

Sprawdzanie tożsamości z wykorzystaniem biometrii staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ czyni identyfikację prostszą, wygodniejszą, a nawet bezpieczniejszą. Użytkownik nie musi zapamiętywać wielu haseł i PIN-ów, co bywa uciążliwe – wyjaśnia Agata Strzelecka, wiceprezes zarządu Alior Banku.

Logowanie i autoryzacja transakcji odciskiem palca (iOS, Android) w aplikacji mobilnej "Alior Bank"
Logowanie i autoryzacja transakcji odciskiem palca (iOS, Android) w aplikacji mobilnej „Alior Bank”

Identyfikacja biometryczna zapewnia nie tylko większy komfort, ale również znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa bankowości mobilnej i wykonywanych w jej ramach transakcji. Klienci Alior Banku już teraz mogą korzystać z najnowszych rozwiązań biometrycznych w aplikacjach mobilnych i bankowości internetowej.

źródło: informacja prasowa