Alternatywy dla FaceTime’a na smartfony z Androidem

Aplikacja FaceTime do prowadzenia wideorozmów na urządzeniach z systemem iOS jest jedną z najlepiej dopracowanych, czy użytkownicy Androida mają godne alternatywy dla tego komunikatora?

Alternatywne aplikacje dla FaceTime'a (na Androida oraz iOS-a)

Użytkownicy, którzy korzystali przez lata z iPhone’a i z jakiegoś powodu postanowili przejść na smartfony z systemem Android tracą możliwość komunikowania się ze swoimi bliskimi przez FaceTime’a, czyli jednej z najbardziej dopracowanych aplikacji Apple’a. FaceTime pod systemem iOS 12 umożliwia prowadzenie także grupowych rozmów wideo.

Na szczęście istnieje mnóstwo innych komunikatorów mobilnych, które godnie zastępują FaceTime’a użytkownikom Androida. Niestety aplikacje firm trzecich nie integrują się tak łatwo z listą kontaktów jak FaceTime, ale można to zaakceptować.

Jeśli przeszedłeś z iPhone’a na Androida, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy możesz korzystać z FaceTime na Androida, ponieważ każdy, kto z niego korzystał wie jakie to wygodne!? Niestety nie ma drugiej tak wygodnej usługi jak FaceTime na Androidzie, ani żadnej aplikacji, która byłaby kompatybilna z apple’owskim FaceTime’em.  Ekosystem Apple’a jest zamknięty, oznacza to, że ​​FaceTime może być używany tylko do połączeń wideo między urządzeniami Apple’a z systemem iOS. Nie znajdziesz też żadnej sprytnej sztuczki, aby uruchomić FaceTime’a na Androidzie.

Istnieje wiele alternatyw do wideorozmów, które działają między platformami Android i iOS, a wiele z nich jest dostępnych za darmo. Zapoznaj się poniższą listą aplikacji mobilnych za pomocą których możesz prowadzić rozmowy wideo na Androidzie i iOS-ie, zapominając o FaceTime’ie.

Przeczytaj także: 10 najczęściej pobieranych aplikacji na Androida w 2018 r.

Jakie są dobre alternatywy dla FaceTime’a na Androidzie?

FaceTime to tylko jedna z wielu aplikacji, dzięki którym można prowadzić wideorozmowy na różnych platformach i pomiędzy różnymi platformami. Oto najlepsze rekomendacje, które zebrał serwis Joy of Android są to popularne aplikacje, które dostępne są za darmo.

1. Facebook Messenger

Facebook Messenger prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem ze wszystkich aplikacji, ale  jest to najbardziej domyślna rekomendacja, jaką można w pierwszej kolejności wymienić. Większość twoich znajomych, którzy korzystają z iPhone’a lub telefonu z Androidem jest prawdopodobnie dostępna na Facebooku, więc wideorozmowy przez Messengera powinny być wygodne.

Przeczytaj także: 

Jak włączyć „Tryb ciemny” w Messengerze? ?

Facebook Messenger to aplikacja do czatowania od Facebooka, ale umożliwia także bezpłatne prowadzenie rozmów głosowych i wideo przez internet mobilny lub Wi-Fi. Najlepsze w tej appce jest to, że nie musisz przekonywać zbyt wielu osób, aby ją zainstalowali, bo zapewne już ją mają.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

2. Skype

Skype to jedna z najstarszych i najbardziej znanych aplikacji do przesyłania wiadomości, która znacznie ułatwiła popularyzację prowadzenia wideorozmów. Aplikacja sprawdza się wciąż do połączeń wideo, ponieważ wiele osób nadal z niej korzysta. Choć ostatnio najczęściej w zastosowaniach biznesowych.

Skype to bezpłatna aplikacja do obsługi wiadomości, która oferuje funkcje premium, pozwala także wykonywać połączenia zagraniczne po dokonaniu odpowiedniej przedpłaty. Jeśli korzystasz z połączenia Wi-Fi lub transmisji danych, możesz łatwo wykonywać połączenia wideo.

Skype na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android

Oczywiście Twój znajomy,  z którym chcesz porozmawiać za pomocą tego komunikatora musi także korzystać ze Skype’a, aby można było do niego zadzwonić. Appka dostępna jest zarówno na komputery jak i urządzenia mobilne z różnymi systemami operacyjnymi.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

3. Google Duo

Google Duo jest prawdopodobnie najprostszą aplikacją na tej liście – i przez „prostotę” mam na myśli to, że aplikacja nie służy do niczego innego poza rozmowami wideo między dwoma osobami.

Aplikacja nie ma zbyt wielu skomplikowanych funkcji – instalujesz Google Duo i parujesz swój numer telefonu z aplikacją. Wystarczy poprosić znajomych posiadających iPhone’a o pobranie i zainstalowanie tej aplikacji, aby rozmawiać z nimi przez wideokomunikator.

Google Duo (screen app)

Ta aplikacja Google może nie mieć ciekawych funkcji, takich jak czat grupowy i inne rzeczy, ale do zwykłych połączeń wideo sprawdzi się doskonale i jest najbardziej zbliżoną alternatywą FaceTime’a na Androida.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

4. Google Hangouts

Google Hangouts to starszy brat komunikatora Duo – to pełnowartościowa aplikacja Google’a do czatowania z mnóstwem różnych funkcji. Jeśli chcesz wysłać wiadomość w dowolnej formie, Hangouty to sposób, w jaki Google chce, abyś to zrobił.

Google Hangouts jest odpowiedzią Google’a na Facebook Messengera i jest to całkiem niezła appka. Hangouty umożliwią prowadzenie rozmów wideo i wiele więcej. Możesz mieć „hangout” podczas rozmowy wideo (stąd nazwa), a do jednej rozmowy możesz dołączyć do 9 znajomych.

Screen z aplikacji mobilnej Hangouts

Znajomi posiadający iPhone’a muszą zainstalować aplikację Hangouts, aby można było komunikować się z nimi za pomocą tej aplikacji – na szczęście logowanie odbywa się za pomocą konta Google.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

5. WhatsApp Messenger

WhatsApp to kolejna, bardzo popularna usługa do przesyłania wiadomości, która zyskała na popularności dopiero, gdy Facebook kupił ją w 2014 roku. Istnieje duża szansa, że ​Twoje kontakty korzystające z iOS-a  już zainstalowali WhatsAppa!

Użytkownicy WhatsAppa mają do dyspozycji wiele wspaniałych funkcji w samej aplikacji: połączenia głosowe, prywatne wiadomości, czaty grupowe i tak, nawet rozmowy wideo. Możesz nawet wysyłać nagrane wiadomości audio i wideo do znajomych, jeśli  w danej chwili są offline lub nie mogą odebrać połączenia.

Aplikacja WhatsApp Messenger na Androida i iOS-a

WhatsApp będzie prawdopodobnie jedną z najlepszych opcji, jeśli chzesz wykonywać połączenia wideo, więc możesz wypróbować ją jako świetną alternatywę dla FaceTime’a na Androida.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Podsumowanie

Żałujesz, że nie możesz używać FaceTime’a na Androidzie? Mam nadzieje, że powyższe aplikacje doskonale sprawdzą się w roli popularnego komunikatora do prowadzenia rozmów wideo na iOS-ie.

Uniwersalne wideokomunikatory na iOS-a i Androida

Alternatywne aplikacje są doskonałym wyborem, bowiem dzięki nim możesz komunikować się z użytkownikami korzystającymi z komputerów z systemem Windows, macOS oraz urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android „ nie musisz ograniczać się do jednej platformy!

Korzystaj z połączeń wideo między platformami dzięki aplikacjom, z powyższego zestawienia, choć nie ma w nim niczego odkrywczego warto mieć je wszystkie pod ręką.

Masz pytania? znasz inne świetne alternatywy dla FaceTime’a? lub masz inne sugestie dotyczące połączeń wideo pod systemem Android? Podziel się swoim komentarzem poniżej!

Może Cię zainteresować także:

Dzienna liczba użytkowników Stories w social mediach (4Q 2018)

źródło: Joy of Android