TOP 10 filmów i seriali na HBO GO w 2018 roku

Zobacz ranking dziesięciu najchętniej oglądanych filmów i seriali w serwisie streamingowym HBO GO w 2018 roku.

HBO Polska ujawniło listę najpopularniejszych seriali i filmów w HBO GO w 2018 roku – sprawdź poniższy ranking tytułów, które były najchętniej oglądane w serwisie przez polskich widzów.

To bardzo rzadkie, aby serwisy VOD dzieliły się statystykami dotyczącymi popularności konkretnych tytułów filmowych i seriali. Netflix zwykle ujawnia listę seriali, które królują w binge watchingu, natomiast do tej pory jeszcze żaden serwis nie odważył się na taki ruch. Dlatego też lista HBO GO bardzo mnie cieszy, bo uwielbiam rankingi i zestawienia.

Zestawienie obejmuje TOP 10 filmów i seriali, które były najczęściej oglądane w serwisie HBO GO – oczywiście nie znamy konkretnych liczb, ale sama kolejność jest już jakąś informacją, która daje nam pogląd dotyczący gustów polskich widzów.

W zestawieniu najpopularniejszych seriali na HBO GO pierwsze miejsce zajął także i mój faworyt, czyli polski serial Krzysztofa Skoniecznego pt. Ślepnąc od świateł. Choć serial miał swoją premierę pod koniec listopada tego roku, to nie przeszkodziło mu zdobyć podium!

Drugie i trzecie miejsce trafiło kolejno do Westword i Gry o tron. Niezmiernie cieszy mnie jednak, że Ostre przedmioty oraz Castel Rock również przypadły do gustu polskim widzom. Ciekawe jest to, że Templariusze – serial z bardzo słabymi recenzjami znalazł się w połowie stawki (miejsce 6.), udowadniając, że przy swoich wyborach widzowie nie zwracają dużej uwagi na recenzje krytyków. Z poniższej listy wynika jednoznacznie, że Polacy wciąż lubią oglądać też superbohaterów, rycerzy, czarownice i syrenki.

Sprawdź także mój osobisty ranking dziesięciu najlepszych seriali mijającego roku, które można obejrzeć nie tylko na HBO GO ale także na Netflixie, Amazon Prime Video i innych serwisach streamingowych:

TOP 10 seriali 2018 roku, które musisz obejrzeć

TOP 10 najpopularniejszych seriali na HBO GO w 2018 roku

 1. Ślepnąc od świateł (ang. Blinded by the Lights)
 2. Westworld
 3. Gra o tron (oryg. Game of Thrones)
 4. Ostre przedmioty (oryg. Sharp Objects)
 5. Wataha
 6. Templariusze (oryg. Knightfall)
 7. Księga czarownic (oryg. A Discovery of Witches)
 8. Castle Rock
 9. Krypton
 10. Syrena (oryg. Siren)
TOP 10 najpopularniejszych seriali na HBO GO w 2018 r. (Polska)
TOP 10 najpopularniejszych seriali na HBO GO w 2018 r. (Polska)

Jeśli chodzi o listę 10 najpopularniejszych tytułów filmowych w HBO GO w 2018 roku najbardziej cieszy mnie lider rankingu, czyli Blade Runnera 2049, który nie należy do najłatwiejszych i popularnych tytułów.

Zaskakujące jest także drugie i trzecie miejsce, czyli Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć oraz Czarna pantera, które w ofercie serwisu nie są zbyt długo, a osiągnęły pozycje liderów. Szkoda, że zabrakło takich tytułów jak Tamte dni, tamte noce, czy Księgowy – lista potwierdza, że hity kasowe (blockbusters) są także na czasie w streamingowym kinie domowym.

TOP 10 najpopularniejszych filmów na HBO GO w 2018 roku

 1. Blade Runner 2049
 2. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (oryg. Fantastic Beasts and Where to Find Them)
 3. Czarna pantera (oryg. Black Panther)
 4. Spider-Man: Homecoming
 5. Coco
 6. Wonder Woman
 7. Baywatch
 8. Thor: Ragnarok
 9. Jumanji: Przygoda w dżungli (oryg. Jumanji: Welcome to the Jungle)
 10. Kong: Wyspa czaszki (oryg. Kong: Skull Island)
TOP 10 najpopularniejszych filmów na HBO GO w 2018 r. (Polska)
TOP 10 najpopularniejszych filmów na HBO GO w 2018 r. (Polska)

źródło: HBO GO