Serial „Castle Rock” od 2 sierpnia na HBO GO

Serial „Castle Rock” rozgrywający się w świecie znanym z twórczości Stephena Kinga pojawi się od 2 sierpnia 2018 r. na HBO GO.

„Castle Rock” HBO GO od 2 sierpnia 2018 r.

Twórcami serialu „Castle Rock” są Sam Shaw i Dustin Thomason a producentami między innymi J.J. Abrams i Stephen King. Serial łączy w jednej opowieści motywy i miejsca znane z prozy Stephena Kinga. Polska premiera serialu została właśnie zapowiedziana na 2 sierpnia 2018 r. w HBO GO.

Na początek będziemy mogli obejrzeć cztery pierwsze odcinki serialu, następne sześć będą dodawane pojedynczo co czwartek.

„Castle Rock” opowiada o tytułowym miasteczku, które powinno być znane fanom Stephena Kinga, bowiem stało się symbolem stworzonego przez pisarza świata w takich powieściach jak  „To” (oryg. It), „Cujo” czy „Sklepik z marzeniami”. W opowiadaniach „Skazani na Shawshank”, „Martwa strefa”, „Ciało” i „Rita” autor nawiązywał także do Castle Rock.To typowe małe miasteczko skrywające liczne tajemnice. Jak należy przypuszczać, serial łączy tematy i światy znane z całej twórczości Kinga i przywoływać niektóre z kultowych historii pisarza.

Zobacz także: „Gra Geralda” S. Kinga 29 września na Netflixie

Prawnik Henry Deaver (André Holland), zajmuje się ciężkimi sprawami osób skazanych na śmierć. Rozpoczyna on sprawę z tajemniczym The Kidem, osadzonym w więzieniu Shawshank. Ponadto w produkcji poznamy również Molly Strand, agentkę nieruchomości, która potrafi czytać w myślach i odczuwać emocje innych ludzi oraz postacie znane z książek Kinga, na przykład Alana Pangborna.

Oprócz Hollanda w serialu zobaczymy także Melanie Lynskey, Billa Skarsgårda (To), Sissy Spacek (Carrie), Scotta Glenna (Daredevil) oraz Terry’ego O’Quinna (Zagubieni).

Poniżej możesz obejrzeć polski zwiastun serialu, w którym pojawiają się nazwy i nazwiska znane czytelnikom dzieł Kinga w tym Danny Torrance (Lśnienie), Shawshank State Prison (Skazani na Shawshank) czy Annie Wilkes (Misery).

źródło: HBO Polska