Zapowiedź filmu „Czarna Pantera” od Marvela

Zobacz trailer nowego filmu science-fiction od Marvela pt. „Czarna pantera” (Black Panther) z zaawansowaną technologicznie Wakandą.

Black Panther (Czarna Pantera) - Marvel film 2018

Nowy film pt. „Czarna Pantera” (z ang. Black Panther, prawdziwa tożsamość: T’Challa) to futurystyczna opowieść o fikcyjnym superbohaterze, znanego z popularnej serii komiksowej wydawanych przez Marvel Comics, oraz różnych adaptacji, bazujących na komiksowych publikacjach. Jego twórcami są Stan Lee i Jack Kirby, a zadebiutował w 52. numerze Fantastic Four z lipca 1966 roku. W drugiej połowie lat 60. i na początku lat  70. XX wieku Black Panther występował na łamach komiksu jedynie gościnnie, co było spowodowane kontrowersyjnymi skojarzeniami z utworzoną w 1966 roku (kilka miesięcy po debiucie postaci w Fantastic Four #52) radykalną organizacją Afroamerykanów o podobnej nazwie – Czarne Pantery (Black Panther Party).

Wakanda z kolei to wymyślony na potrzeby amerykańskiego komiksu naród afrykański w świecie Marvela. W Wakandzie mieszka czarna Pantera – tytułowy superbohter.

Wyreżyserowany przez Ryana Cooglera film będzie pierwszym, który przeniesie nas do fikcyjnego afrykańskiego narodu Wakandy. Chadwick Boseman gra tytułową rolę, pełniąc funkcję króla i obrońcy odizolowanego narodu, gdzie technologia jest rozwinięta bardziej niż gdziekolwiek na świecie.

W rezultacie wizja technologicznie zaawansowanego społeczeństwa, którą zobaczymy w Black Panther, różni się znacznie od tych przedstawionych w takich filmach jak tegoroczny Ghost in the Shell lub Blade Runner 2049.

Poniżej możesz obejrzeć pierwszy zwiastun filmu, w którym pojawiły się tylko krótkie ujęcia z latającymi pojazdam, bronią czy krajobrazami zaawansowanego technologicznie miasta. Ale tyle wystarczy, żeby wyrobić sobie zdanie, że ten film będzie nieco inny niż inne produkowane przez Marvel Cinematic Universe.

Premiera Czarnej Pantery odbędzie się 16 lutego 2018 roku, tymczasem zobacz przedsmak tej produkcji:

źródło: Marvel YouTube, The Verge