„Russian Doll” od 1 lutego w serwisie Netflix

Pełen czarnego humoru serial pt. „Russian Doll” (czyli w wolnym tłumaczeniu Matrioszka) z Natashą Lyonne pojawi się na Netflixie 1 lutego 2019 r.

Natasha Lyonne w serialu „Russian Doll” (Netflix, premiera: 1 lutego 2019 r.)

Natasha Lyonne zaczynała swoją karierę aktorską od wczesnych lat jako gwiazda dziecięca a potem odtwórczyni głównej roli w Slumsach w Beverly Hills i jako więźniarka w Litchfield w serialu Orange Is the New Black. Ale jej nowa rola w serialu Russian Doll Netflixa może być jedną z jej największych dotychczasowych ról. Serial jest współtworzony przez Lyonne, Amy Poehler i Leslye Headland, a jego premiera zapowiedziana właśnie została na 1 lutego 2019 roku.

Oficjalne streszczenie serialu brzmi następująco: Kobieta o imieniu Nadia (Natasha Lyonne) zostaje uwięziona w tajemniczej pętli czasowej. Co wieczór idzie na tę samą imprezę, na której umiera, po czym rano budzi się cała i zdrowa.

Niewiele nam to mówi, ale brzmi intrygująco. Udział w tworzeniu serialu Headland może świadczyć o tym,  że w serialu będzie widoczny jej ostry dowcip, o czym świadczą jej wcześniejsze filmy takie jak Wieczór panieński i Sypiając z innymi.

Russian Doll jest w rzeczywistości tworzony przez mocny kobiecy zespół, zarówno w warstwie pisarskiej jak i reżyserskiej i aktorskiej –  osiem odcinków pierwszego sezonu zostały wyreżyserowane przez Jamie Babbit, Headland i Lyonne.

„Dom, który zbudował Jack” von Triera w kinach od 18 stycznia 2019 r.

Obejrzyj zapowiedź premiery (w zapowiedzi nie ma żadnych fragmentów serialu – jedynie data…):

W serialu wystąpili także:  Greta Lee (KTown), Yul Vazquez (Kapitan Phillips), Elizabeth Ashley (Ocean’s 8) i Charlie Barnett (Chicago Fire), Chloë Sevigny (Lizzie), Dascha Polanco (Orange is the New Black), Brendan Sexton III (Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri), Rebecca Henderson (Właściwe zachowanie), Jeremy Lowell Bobb (Knick), Ritesh Rajan (Stitchers) i Jocelyn Bioh (School Girls).

Pierwszy sezon Russian Doll pojawi się w serwisie Netflix w piątek, 1 lutego 2019 r.:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)