„Tony Hawk’s Skate Jam” pierwsza gra mobilna znanego skatera!

Najbardziej znany na świecie skater poinformował właśnie, że jego pierwsza gra mobilna „Skate Jam” trafiła na smartfony z Androidem i iOS-em.

Tony Hawk's Skate Jam

Przez trzy lata Tony Hawk był wyraźnie nieobecny na półkach z grami wideo. Aż do tego tygodnia, kiedy to pojawiła się nowa gra mobilna Tony Hawk’s Skate Jam – pierwszy tytuł mobilny Hawka stworzony wyłącznie na platformy mobilne. Ta gra jest również efektem pierwszej takiej współpracy skatera z grupą Maple Media, co oznacza odcięcie się od wieloletniej współpracy z Activision.

Było to partnerstwo, które zakończyło się skomleniem, wraz z nadejściem tegorocznej edycji Tony Hawk Pro Skater 5. Ostateczna wersja ukochanej serii została mocno skrytykowana za to, że była słaba…

Bezceremonialny koniec umowy z Activision sprawił, że przyszłość serii stała się zagrożona, a Hawk odkrył swoje nowe możliwości. Jak wspomina dla TechCrunch, jego kontrakt z Activision zakończył się na dobre i zaczął szukać innych opcji, w tym także związanych z wirtualną rzeczywistością. Chociaż twierdzi, że wciąż jest otwarty na tytuł w wirtualnej rzeczywistości, to póki co to medium okazało się zbyt trudne dla skatera.

Z drugiej strony postępy na platformach mobilnych sprawiły, że wersja na smartfony stała się o wiele bardziej atrakcyjna niż klasyczna seria. Maple Media zwróciło się do skatera z propozycją rozwoju tytułu mobilnego.

Bądź jak Tony Hawk dzięki aplikacji RIDERS dla skaterów

Jeśli chodzi o to, czy wydanie Skate Jam zwiastuje odrodzenie się serii, to Hawk jest ostatecznie nieco bardziej zachowawczy. Wyjaśnia, że ​​zespół bardziej skupia się na budowaniu obecnego tytułu, niż na planach rocznych Pro Skatera.

Czy Skate Jam jest dobrym tytułem? Fani skateboardingu mogą się przekonać sami na smartfonach z Androidem i iOS-em:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: TechCrunch