Appka „Capture: 3D Scan Anything” do skanów 3D za pomocą iPhone’a

Darmowa aplikacja „Capture: 3D Scan Anything” umożliwia wykonywanie prostych trójwymiarowych skanów obiektów 3D za pomocą kamery najnowszego iPhone’a.

Capture 3D od Standard Cyborg

Przedni aparat w iPhonie X lub nowszym może służyć do wykonywania skanów 3D – wystarczy odpowiednia aplikacja mobilne.

Nowa aplikacja Capture: 3D Scan Anything na iPhone’a ułatwia tworzenie skanów 3D za pomocą dowolnego urządzenia Apple’a wyposażonego w przedni aparat (z TrueDepth) do robienia Animoji. Oznacza to, że w aplikacji Capture od Standard Cyborg można skanować obiekty za pomocą iPhone’a X, Xs, Xr lub Xs Max.

Ta funkcja jest dość dobrze zaimplementowana, ale na pierwszy rzut oka wiadomo, dlaczego Apple nie włączyło tej funkcji w swojej preinstalowanej aplikacji Aparat.

Apple wykorzystało rozwiązania zakupionych firm Primesense i Faceshift w ciągu ostatnich kilku lat, aby umieścić czujnik głębokości w każdym przednim aparacie nowych iPhone’ów. Ten system jest zaprojektowany do rozpoznawania twarzy, aby logować się do telefonu automatycznie za pomocą systemu rozpoznawania twarzy Face ID – ale pozwala też ludziom nałożyć na siebie Animoji podczas rozmowy.

Bezpłatna aplikacja Capture: 3D Scan Anything pozwala na przechwytywanie i skanowanie 3D dowolnych obiektów przy użyciu tego samego aparatu. Ponieważ jest to przedni aparat musisz trzymać ekran iPhone’a przodem do skanowanego obiektu go uchwycić – prawie tak, jakby smartfon był tricorderem o bardzo małej mocy ze Star Treka.

Wykonywane skany zapisywane są w formacie USDZ firmy Apple na urządzeniach z systemem iOS i mogą być udostępniane innym użytkownikom iPhone’a za pośrednictwem Wiadomości w tym formacie. Appka przechwytuje dowolny obraz obiektu 3D, który można wysłać do kogoś innego. Jeśli zarejestrujesz się w programie Beta firmy Standard Cyborg, która rozwija aplikację, możesz zapisywać skany jako OBJ.

Na powyższym filmie możesz zobaczyć jak skanować za pomocą iPhone’a trójwymiarowe obiekty i przesyłać do znajomych.

Screeny z aplikacji mobilnej „ Capture: 3D Scan Anything”
Screeny z aplikacji mobilnej „ Capture: 3D Scan Anything”

Aplikację „Capture: 3D Scan Anything” pobierzesz za darmo ze sklepu App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródła: UploadVR via Standard Cyborg