Długo wyczekiwany film Larsa von Triera pt. „Dom, który zbudował Jack”, który podszyty jest ogromną dawką czarnego humoru trafi do polskich kin już 18 stycznia 2019 roku – zobacz zwiastun!
Długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera, reżysera Nimfomanki, Antychrysta i Melancholii, zatytułowane Dom, który zbudował Jack (oryg. tytuł The House That Jack Built) trafi do polskich kin już 18 stycznia 2019 roku. Lars von Trien znany jest między innymi jako jeden z założycieli manifestu artystycznego duńskiej awangardowej grupy twórców filmowych DOGMA 95.
W najnowszym filmie von Triera, w rolach głównych wystąpili Matt Dillon (Miasto gniewu), Uma Thurman (Nimfomanka, Kill Bill), Riley Keough (American Honey) oraz Bruno Ganz (Niebo nad Berlinem, Upadek, Nosferatu Wampir).
Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?
Przeczytaj także: Zobacz zwiastun filmu „Unsane” nakręconego iPhone’em
Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach (Przełamując fale, Tańcząc w ciemnościach). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. Dom, który zbudował Jack to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.
To kino dla widzów, którzy mają zarówno mocne nerw, jak i otwarte głowy.
Obejrzyj polski zwiastun filmu „Dom, który zbudował Jack”.
☛ Szalone, bluźniercze, poetyckie. (…) Stworzone w całkowitej wolności. Rodzaj kina, od jakiego odwykliśmy. Zapada w pamięć. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza
☛ Przerażający. Wstrząsający. Doskonały. IndieWire
☛ Mocny. Bezkompromisowy. Zapomnijcie o politycznej poprawności. The Hollywood Reporter
źródło: Gutek Film