iOS 12.1 poprawi „wygładzanie” selfie na iPhone’ach XS i XR

Aktualizacja systemu iOS 12.1 wyeliminuje tzw. „BeautyGate”, powodujące nienaturalne upiększanie zdjęć portretowych wykonanych najnowszymi iPhone’ami.

7 MP TrueDepth Camera iPhone XS

Najnowsza generacja iPhone’ów ma najlepsze aparaty, jakie kiedykolwiek wyprodukowała firma Apple, ale mogą one działać jeszcze lepiej – zwłaszcza po wyeliminowaniu tzw. beautygate w przednim aparacie.

Apple naprawi efekt upiększania zdjęć w aktualizacji iOS 12.1, dzięki czemu zostanie wyeliminowany efeekt wygładzania skóry w selfie robionych przednim aparatem iPhone’a XS lub XR.

iPhone to najpopularniejszy „aparat fotograficzny” na świecie. Zdobył ten tytuł dzięki konsekwentnemu dostarczaniu doskonałej jakości kamer. Ale jest wiele rzeczy, które wielu użytkownikom się nie podoba w nowych aparatach iPhone’ów z 2018 roku.

Przeczytaj także: ChargeGate, czyli problem z ładowaniem iPhone’ów XS

Wiele skarg dotyczyło przede wszystkim przedniego aparatu do robienia selfie.

Czym jest „BeautyGate”?

Użytkownicy szybko wyrazili swoje niezadowolenie po tym, gdy zauważyli wygładzoną skórę w selfie zrobionym iPhone’em. Przebarwienia są rozmazane, a cera wydaje się czystsza, a różowawy odcień sprawia, że ​​obraz wygląda cieplej.

Niektórzy lubią ten efekt – z pewnością sprawia, że ​​wyglądamy trochę ładniej – ale inni czują, że jest brzydki i nienaturalny. Wielu nawet oskarżyło Apple’a o to , że próbuje sprawić, aby użytkownicy jego urządzeń wyglądali atrakcyjniej. Ale okazuje się, że „BeautyGate” to tylko błąd. Apple potwierdziło, że wyeliminuje ten „błąd” w swoim inteligentnym systemie HDR wraz z wydaniem uaktualnienia systemu iOS 12.1.

Portrait Mode iPhone XS

iOS 12.1 naprawi wygładzanie skóry na zdjęciach robionych iPhone’em

Apple potwierdziło, że iOS 12.1 naprawi błąd w systemie Smart HDR, dzięki czemu zdjęcia zrobione przednim aparatem na iPhone’ach XS i XR będą wyglądały bardziej naturalnie.

Co powoduje tzw. problem BeautyGate? Otóż inteligentny system Smart HDR wybierał niewłaściwą ramkę podstawową do przetwarzania HDR. Zamiast wybierać klatkę z krótkim czasem otwarcia migawki, aby zachować szczegóły, wybierał klatki z dłuższym czasem otwarcia migawki.

To wszystko powinno zostać naprawione w aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego iOS 12.1, który teraz jest w publicznej fazie testów beta – piąte wydanie zostało wydane w poniedziałek. Już niedługo powinna pojawić się finalna wersja systemu – może to nastąpić w poniedziałek 29 października 2018 r. lub już w ten piątek wraz z premierą iPhone’a XR.

źródło: Cult of Mac