Jak będą nazywały się nowe iPhone’y z 2018 roku?

Kolejne doniesienia na temat nazwy dotyczą tym razem 6,1-calowego iPhone’a z ekranem LCD, który Apple może nazwać „iPhone Xr” lub „iPhone XI”, a nie „iPhone 9”, jak można było przypuszczać.

Koncepcja iPhone'a 9 i iPhone'a Xs (przód)
Koncepcja iPhone’a 9 i iPhone’a Xs (tył) fot. Jonas Dahnert

Wiemy, że nowe smartfony Apple’a z ekranami OLED, które pojawią się w tym roku, będą najprawdopodobniej nazywały się „iPhone Xs” i „iPhone Xs Max”. Jeśli chodzi o trzeci nowy model telefonu Apple z tego roku, którym będzie tańszy 6,1-calowy iPhone z ekranem LCD, to Apple może nazwać go „iPhone Xr lub „iPhone XI”, a nie jak niektórzy przypuszczali „iPhone 9”.

iPhone Xr brzmi trochę śmiesznie

Jeremy Horwitz, napisał dla VentureBeat, że „iPhone Xr” krążyło jako przypuszczalna nazwa dla 6,1-calowego budżetowego modelu iPhone’a, który pod względem specyfikacji będzie znajdował się poniżej „iPhone’a Xs”, ale powyżej iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus.

Podobnie jak nazwa „iPhone Xs Max”, „Xr” jest trudny do przełknięcia, ponieważ nie był wcześniej używany w przypadku produktów firmy Apple. O ile iPhone Xs jeszcze można zrozumieć – kontynuacja konwencji – tak „Xs Max” oraz „Xr” byłyby nowością, bez oczywistego znaczenia.

Reporter Bloomberg i były bloger 9to5Mac Mark Gurman napisał na Twitterze, że domniemana nazwa urządzenia z ekranem LCD „iPhone 9” jest nieprawdziwa.

Koncepcja iPhone'a 9 i iPhone'a Xs (tył)
Koncepcja iPhone’a 9 i iPhone’a Xs (tył) Koncepcja iPhone’a 9 i iPhone’a Xs (tył) fot. Jonas Dahnert

Ale dlaczego nie iPhone Pro?

Nigdy nie byłem wielkim fanem końcówki „s” i skomplikowanego nazewnictwa S9 Plus, Ultra Z12 P6 itp. Myśle, że Apple, które lubi prostotę zarówno w designie jak i nazewnictwie może nas jeszcze zaskoczyć jeśli chodzi o nazewnictwo tegorocznych modeli iPhone’ów. Ale jak to zwykle bywa przed premiera iPhone’ów, w sieci aż huczy od plotek i prześcigania się zdobytymi rewelacjami.

Innym doniesieniem na temat nazwy najtańszego iPhone’a z tego roku jest „ iPhone XI” – nazwa ta pochodzi z francuskiej strona Mobile24, na której zaprezentowano akcesoria do modelu iPhone XI.

Spróbuj wymówić „iPhone Xs Max” jako „iPhone dziesięć s max”, a zrozumiesz, o co mi chodzi. Albo „iPhone dziesięć r”, mam na myśli, że brzmi to zbyt głupio, kiedy mówimy to na głos. Są to całkowicie śmieszne nazwy produktów, które brzmią bardziej jak coś prosto z kuchni Microsoftu niż oryginalny produkt Apple.

Akcesoria dla iPhone'a XI - zrzut ekranu ze strony
Akcesoria dla iPhone’a XI (fot. Mobile24)

Mam nadzieję, ze zarówno nazwa iPhone Xs Max jak i iPhone Xr czy XI, to tylko wymysły, albo nazwy kodowe, które trafiły do wścibskich dziennikarzy, żeby czymś zapełnić lukę przed zbliżającą się konferencją Apple’a. Wierzę, że marketingowcom w Cupertino nie poprzewracało się w głowach.

Być może nadszedł czas, aby uprościć nazewnictwo smartfonów Apple’a na „iPhone” (modele LCD) i „iPhone Pro” (modele OLED) – podobnie jak zrobiono to w przypadku wersji iPada.

Apple zaprezentuje nowe iPhone’y już w najbliższą środę 12 września 2018 roku o godzinie 19.00 czasu polskiego i wtedy dowiemy się, które plotki były prawdziwe i jak naprawdę będą nazywały się wszystkie trzy tegoroczne iPhone’y.

źródło: iDownloadBlog