iPhone Xs Max – tak może nazywać się nowy 6,5-calowy model iPhone’a

Tegoroczny, większy model iPhone’a może nazywać się iPhone Xs Max, czyżby Apple planowało zrezygnować z linii „Plus”, którą tak ładnie naśladuje konkurencja?

iPhone Xs Max

Od pewnego czasu pojawiają się plotki, że Apple wyda w tym roku dwa nowe flagowe iPhone’y z ekranami OLED, które będą ulepszonymi wersjami iPhone’a X. Według najnowszych doniesień i źródeł serwisu 9TO5Mac, ulepszony model z 5,8-calowym ekranem będzie nazywał się iPhone Xs, a większa 6,5-calowa wersja podobno ma nosić nazwę iPhone Xs Max.

Zmiana konwencji w nazewnictwie iPhone’ów, nastąpiłaby pierwszy raz od 2014 roku, kiedy to Apple wprowadziło na rynek dwa nowe iPhone’y 6 i 6 Plus. Wiele osób oczekiwało, że Apple będzie kontynuować nazewnictwo także w przypadku iPhone’a Xs i nazwie większą wersję iPhone Xs Plus, ale wygląda na to, że nastąpi tutaj także zmiana.

Przeczytaj także: Wyciekły zdjęcia iPhone’a Xs oraz Apple Watcha Series 4

Oprócz większego rozmiaru, iPhone Xs Max ma posiadać jeszcze większą baterię niż mniejszy Xs. Oba telefony będą miały zapewne ulepszoną specyfikację sprzętową w porównaniu z obecnym iPhone’em X, będą miały nowy procesor A12 i 4 GB pamięci RAm.

Niezależnie od nazwy, wszystkiego dowiemy się na pewno, gdy Apple oficjalnie ogłosi nowe urządzenia podczas konferencji w następną środę 12 września 2018 r.

źródło: The Verge via 9TO5Mac