Jak oglądać online konferencję Apple’a 12 września 2018 r.?

Wydarzenie specjalne Apple Special Event, podczas którego firma pokaże nowe iPhone’y z 2018 roku odbędzie się 12 września – zobacz jak oglądać na żywo?

Apple Special Event (live, online) iPhone 2018 – 12 września 2018 r.

Tak jak przypuszczaliśmy wcześniej, firma Apple opublikowała dziś informację na stronie i wysłała zaproszenia na swoje jesienne wydarzenie poświęcone nowym iPhone’om z 2018 roku. Podczas konferencji mają zostać zaprezentowane nowe modele iPhone’a i prawdopodobnie nowy zegarek Apple Watch Series 4.

Apple Special Event odbędzie się w środę 12 września 2018 r. w Steve Jobs Theatre w Cupertino w Kalifornii o godzinie 19.00 czasu polskiego. Na zaproszeniu widoczny jest miedziany okrąg, przypominający nowy kampus Apple Park. Opócz tego grafika nie zawiera zbyt wiele wskazówek, ale coś mi mówi, że podczas wydarzenia będzie coś też o Apple Music (?).

Jak dotąd, nieoficjalnie mówi się, że mogą zostać zaprezentowane 3 nowe iPhone’y, w tym ulepszony iPhone X z ekranem OLED o przekątnej 5,8 cala. Być może pojawi się również większa i tańsza wersja iPhone’a X z 6,1-calowym ekranem LCD i inne wysokiej klasy urządzenie z 6,5-calowym wyświetlaczem OLED. Inne plotki wskazują, że najtańszy nowy iPhone może posiadać kilka  niekonwencjonalnych kolorów obudowy. Wszystkie tegoroczne smartfony mogą również obejmować sterowanie gestami i system odblokowywania Apple ID za pomocą funkcji Face ID. Tymczasem 3D Touch może zostać usunięty z co najmniej jednego z urządzeń, co stanowiłoby trochę potwarz po tym, jak firma wieściła wielki sukces funkcji podczas debiutu w 2015 roku.

Aktualizacja 12.09.2018: oto wszystkie nowości w 108 sekund:

Nie zabraknie też informacji o premierze nowego systemu mobilnego iOS 12, który będzie działał na nowych iPhone’ach i zostanie udostępniony dla starszych urządzeń w formie bieżącej aktualizacji OTA.

Jak oglądać jesienną konferencję Apple Special Event (12.09.2018) na żywo w internecie?

Jesienną konferencję Apple Special Event 2018 z nowymi iPhone’ami będziesz mógł obejrzeć na żywo online, na różne sposoby, między innymi:

  • na urządzeniach mobilnych (iPhone, iPad i iPod touch) z systemem iOS 10 (lub nowszym)
  • streaming dostępny będzie też na stronie internetowej wydarzenia:
    apple.com/apple-events/september-2018,
  • na komputerze Mac w przeglądarce Safari z systemem macOS Sierra 10.12 lub nowszym,
  • na Apple TV przez aplikację WWDC18 i z najnowszym systemem tvOS.
  • na Twitterze:  po raz pierwszy Apple będzie streamowało swoje wydarzenie na oficjalnym profilu firmy na Twitterze  wystarczy polubić poniższy tweet, aby otrzymać aktualizację o transmisji w środę.
  • Inne platformy mogą również uzyskać dostęp do transmisji na najnowszych wersjach przeglądarek Chrome lub Firefox (wymagane są MSE, H.264 i AAC).

Na Apple TV drugiej i trzeciej generacji (z oprogramowaniem w wersji minimum 6.2) będzie dostępny kanał wydarzenia, a na czwartej generacji Apple TV, konferencja będzie transmitowana za pośrednictwem aplikacji Apple Events.

Dodaj do swojego kalendarza przypomnienie o konferencji, klikając na ten link: Apple Special Event – dodaj do kalendarza.

Zaproszenie dla mediów na Apple Special Event 2018
Zaproszenie dla mediów na Apple Special Event 2018

Co jeszcze w tym roku od Apple’a?

Firma Apple planuje także wprowadzić poważne zmiany w komputerach MacBook Air i Mac Mini jeszcze tej jesieni, ale nie jest jasne, czy cokolwiek dowiemy się o nich podczas imprezy poświęconej iPhone’om. Nowy MacBook Air będzie tańszy i będzie wyposażony w cieńsza obudowę oraz wyświetlacz Retina. Komputer Mac mini może otrzymać bardzo potrzebne wzmocnienie specyfikacji. Mogliśmy też zobaczyć nowego iPada Pro z Face ID i Apple Watcha z większym wyświetlaczem.

Jeśli wszystkie te plotki o sprzęcie się potwierdzą, będzie to jedno z największych wydarzeń Apple’a od dłuższego czasu, choć ogłoszenia nowych Maców pojawia się zwykle późniejszą jesienią (w październiku/listopadzie).

źródło: Apple, The Verge