Apple Music ma teraz 116 globalnych list przebojów „Top 100”

W serwisie Apple Music mają pojawić się regionalne listy przebojów Top Charts ze stoma najpopularniejszymi utworami muzycznymi w danym kraju.

TOP 100 - Top Charts w Apple Music

Według serwisu Rolling Stone serwis muzyczny Apple Music wprowadza nowe listy muzyczne dla poszczególnych rynków regionalnych i globalnych. Od dziś serwis muzyczny ma prezentować aż 116 list przebojów „Daily Top 100”, na których znajdują się najpopularniejsze utwory odtwarzane w serwisie.

Listy TOp Charts mają być odświeżane codziennie o godzinie 12.00 czasu pacyficznego, czyli o 21.00 czasu polskiego. Listy mają być osobne dla każdego kraju, w którym dostępne jest Apple Music. Oprócz tego prezentowana będzie jedna globalna lista , na której znajdą się najlepsze/najpopularniejsze piosenki na świecie.

Osoby odpowiedzialne w Apple za Apple Music zademonstrowali nową funkcję dziennikarzom Rolling Stone, z nowymi listami umieszczonymi pod zakładką „Przeglądaj” z wyglądem podobnym do list odtwarzania lub albumów (zrzut ekranu widoczny na grafice powyżej).

Zobacz także: 2:1 dla Spotify w wyścigu z Apple Music (2Q 2018)

Obecnie w mojej aplikacji dostępna jest wciąż tylko sekcja Rankingi, w której prezentowane są najpopularniejsze utwory, playlisty, albumy i teledyski bez podziału według kraju.

Nie jest do końca jasne, kiedy pojawią się nowe Listy 100 najlepszych piosenek w Polsce, ale Rolling Stone wspomina o stopniowej aktualizacji oprogramowania, która ma być sukcesywnie udostępniana użytkownikom, więc wkrótce powinna pojawić się także i w naszym kraju.

Aktualizacja 8.09.2018:

Codzienne Rankingi TOP 100 według kraju w Apple Music

Codzienne TOP 100 w Apple Music

W polskiej wersji aplikacji Apple Music pojawiły się już Codzienne TOP 100 z podziałem na poszczególne kraje, w tym Polska. POniżej zrzuty ekranu jak wyglądają listy. Aby je przejrzeć należy wybrać Przeglądaj → Ranking → Codzienne TOP 100.

Kliknij w obrazek, aby powiększyć:

Rankingi utworów w Apple Music Codzienne TOP 100 w Apple Music

źródła: Rolling Stone via Apple Music & MacRumors