Właściciele OnePlus 6 mogą teraz zainstalować Androida 9 Pie

Najnowsze oprogramowanie OxygenOS oparty na Androidzie 9 Pie ma kilka błędów, ale jest dostępne do pobrania dla każdego właściciele smartfona OnePlus 6.

OxygenOS Open Beta (Android 9 Pie) dla OnePlus 6

Po kilku tygodniach pracy nad zamkniętą wersją beta systemu operacyjnego Oxygen OS dla smartfona OnePlus 6, udostępniono otwartą wersję aktualizacji systemu Android 9 Pie dla każdego. Nowa aktualizacja jest pierwszą publiczną werjsą beta rzeczywistej wersji Androida 9 Pie przystosowanej do OxygenOS, ponieważ wczesne kompilacje podczas etapu Developer Preview nie miały pełnego pakietu ulepszeń i dodatków.

Nowe oprogramowanie zawiera funkcje nawigacji gestami systemu Android Pie oraz wszystkie inne wspaniałe funkcje najnowszej wersji systemu Google’a. OnePlus dodał włąsne dostosowanie kolorów, regulowany tryb „Nie przeszkadzać” oraz nowy tryb gier 3.0. Wkrótce ma pojawić się jeszcze więcej funkcji personalizacji, które zostaną dodane w miarę rozwoju oprogramowania.

Przeczytaj także: Android 9 Pie został dziś oficjalnie wydany!

Jak to zwykle bywa w przypadku wersji beta, odkryto już pierwsze błędy i problemy w tej pierwszej otwartej wersji beta. OnePlus twierdzi, że Google Pay nie działa w tej wersji, a sklep Google Play może wypluwać komunikat, że Twoje urządzenie nie ma certyfikatu.

Jeśli posiadasz OnePlusa 6 i nie przeszkadzają Ci problemy wczesnej wersji beta oraz sporadyczna niestabilność, możesz udać się na forum OnePlus, aby pobrać aktualizację na własny telefon i zapoznać się z instrukcją instalacji. Pamiętaj, że istnieją różne procesy aktualizacji w zależności od tego, czy korzystasz obecnie ze stabilnej wersji, czy z oryginalnego podglądu programisty.

Jeśli ktoś z czytelników zainstalował tę wersję systemu na własnym telefonie, będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami oraz informacją jak przebiegła instalacja na smartfonie.

źródło: Android Police via OnePlus