Easter Egg w grze z dinozaurem z okazji 10-lecia Chrome’a

Na stronie”Brak internetu” w przeglądarce internetowej Chrome pojawia się prosta gra z dinozaurem – teraz Google ukryło tam easter egg w postaci torciku, po załapaniu którego dino ma urodzinową czapkę!

Easter egg w grze z dinozaurem w przeglądarce Chrome z okazji 10-lecia

W 2008 roku Google Chrome został ujawniony światu za pomocą komiksu opisującego nową przeglądarkę open source. Aby uczcić 10. rocznicę przeglądarki, w tym miesiącu Google zaktualizowało retro grę z dinozaurem T-Rex, która pojawia się na karcie przeglądarki w przypadku braku sieci. Ta ukryta gra, po raz pierwszy pojawiła się w przeglądarce w 2015 roku, aby umilić czas zanim użytkownicy będą online.

Mini-gra pojawia się, gdy nie masz połączenia z internetem i próbujesz odwiedzić jakąś stronę internetową w Chrome’ie. Oczywiście możesz także wymusić przeglądarkę Chrome do przejścia w tryb offline bez wyłaczania sieci. Po prostu przejdź do Narzędzi dla programistów (lub naciśnij Ctrl + Shift + I) i na karcie Network, zaznacz opcję „Offline” oraz Disalble cache (aby zobaczyć te opcje, konieczna może być rozszerzenie okna).

W trybie offline Chrome wyświetla standardową stronę „Brak internetu”, która sugeruje użytkownikom wypróbowanie opcji „Sprawdzanie kabli sieciowych, modemu i routera” lub „Ponowne połączenie z siecią Wi-Fi”.

Jednak naciśnięcie klawisza spacji (lub stuknięcie w ekran smartfona) spowoduje uruchomienie 8-bitowej gry z tyranozaura w lewym górnym rogu. Dinozaur zaczyna biec przez pustynny krajobraz – a przeszkody (skały i kaktusy) przeskakuje się przez naciśnięcie spacji. Twój wynik znajduje się w prawym górnym rogu, a przeglądarka pamięta najlepsze wyniki tej sesji.

Chrome T-Rex game (easter egg 10th anniversary)

Edycja urodzinowa pozwala dinozaurowi zebrać tort urodzinowy i założyć imprezową czapkę, a na tle balonów. To jajko wielkanocne będzie dostępne przez cały wrzesień w wersji na komputery i urządzenia mobilne komórkowe.

Najprawdopodobniej to tylko początek obchodów tej okrągłej rocznicy, a Google wprowadzi w tym miesiącu nową wersję przeglądarki Chrome 69 z „odświeżonym wyglądem w Material Design”.

źródło: 9TO5Google