Trzeci tom trylogii o Kovacsie pt. „Zbudzone Furie” już w lipcu

W lipcu do księgarń trafi trzeci tom przygód Takeshiego Kovacsa zatytułowany „Zbudzone furie” autorstwa Richarda K. Morgana – już teraz możemy zobaczyć, jak będzie wyglądała okładka książki.

Okładki trylogii o Takeshi Kovacsie Richarda K. Morgana

Wydawnictwo Mag wyda 4 lipca 2018 roku trzeci tom serii Richarda K. Morgana o Takeshim Kovacsie pt. „Zbudzone furie”. W sprzedaży dostępne są pierwsze dwie części „Modyfikowany węgiel” oraz „Upadłe anioły”. Pierwsza część doczekała się swojej ekranizacji w formie głośnego serialu oryginalnego Netfliksa, pod angielskim tytułem „Altered Carbon”.

Podobnie jak w przypadku pierwszych dwóch tomów, świetnie wyglądającą okładkę zaprojektował Dark Crayon (Piotr Cieśliński). Za tłumaczenie tego wydania książki odpowiada Marek Pawelec, tom będzie liczył 624 strony i sprzedawany będzie w twardej oprawie.

Czy na Netfliksie pojawią się kolejne sezony na podstawie kolejnych tomów? Na razie cisza w eterze, ale książka na pewno spodoba się miłośnikom cyberpunkowej i dystopijnej wizji przyszłości.

O czym jest książka „Zbudzone furie”?

Na Świat Harlana. Oceaniczną planetę, gdzie tylko pięć procent powierzchni wystaje nad niebezpieczne i nieprzewidywalne morza. I gdzie próba wzbicia się nad chmury czymś bardziej zaawansowanym technicznie od śmigłowca kończy się zestrzeleniem przez platformy orbitalne Marsjan.

Jednakże śmierć nie czyha tylko w morzach i na niebie. Na ziemi, od tropikalnych plaż i bagien Kossutha do lodowatych, rojących się od maszyn pustkowi Nowego Hokkaido utracone zostały z trudem wywalczone zdobycze quellistowskiej rewolucji. Wszystko kontrolują Pierwsze Rodziny, korporacje i yakuza.

Okładka książki „Zbudzone furie” Richarda K. Morgana (fot. Dark Crayon)
Okładka książki „Zbudzone furie” Richarda K. Morgana (fot. Dark Crayon)

Wiedziony pragnieniem zemsty za utraconą miłość Kovacs trafia w wir intryg politycznych i technologicznych tajemnic, które niosą ze sobą zbudzone duchy Świata Harlana i jego własnej, brutalnej przeszłości. Krążą pogłoski, że Quellcrista Falconer powstała z martwych, a na zlecenie Pierwszych Rodzin poluje na nią bezlitosny młody Emisariusz Kovacs, który spędził w przechowalni dwieście lat i nie zamierza dzielić się życiem z wypalonym, podstarzałym i zbrukanym przestępstwami sobą.

Wokół jest pełno gangsterów, łowców nagród, sekt religijnych i rewolucjonistów, z których każdy chce uszczknąć coś dla siebie – z czego? Tego właśnie próbuje dojść Kovacs. Wśród narastającego chaosu tylko jedno jest jasne – w którymś momencie ktoś, kto nazywa się Takeshi Kovacs, będzie musiał zginąć. Na dobre.

źródło: Wydawnictwo Mag